Strona głównaLudzieAdam Słodowy nie żyje

Adam Słodowy nie żyje

10 grudnia, w wieku 96 lat, zmarł Adam Słodowy, autor popularnego programu "Zrób to sam".
Adam Słodowy nie żyje [Adam Słodowy, fot. Youtube/TVP (screen programu ] Adam Słodowy urodził się 3 grudnia 1923 w Czarnkowie. Podczas okupacji niemieckiej w latach 1939–1944 pracował w fabryce. W 1944 zgłosił się na ochotnika do wojska. Po wojnie był wykładowcą w Oficerskiej Szkole Artylerii Przeciwlotniczej w Koszalinie, a następnie w Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie uzyskał stopień majora.

Po opuszczeniu armii zajął się popularyzacją majsterkowania. Od 1959 roku pracował w . Widzowie poznali go jako prezentera programu "Zrób to sam", który prowadził od 1959 do 1983 roku. Łącznie powstało ponad 500 odcinków programu, w którym Słodowy pokazywał między innymi jak z ogólnie dostępnych rzeczy robić zabawki i przedmioty użytkowe.

Adam Słodowy był także autorem książek poświęconych majsterkowaniu oraz motoryzacji. Napisał między innymi książkę przeznaczoną dla osób dorisłych pt. "lubie majsterkować" - znalazły się w niej informacje prezentowane wcześniej w telewizji, a także projekty wielu nowych zabawek i urządzeń. Książka została przetłumaczona na języki obce, a jej łączny nakład wyniósł ponad pół miliona egzemplarzy. Był również autorem scenariusza do serii filmów animowanych dla dzieci "Pomysłowy Dobromir" i "Pomysłowy wnuczek", a także filmów "Śrubokręt i spółka" oraz "Dziura w ścianie".

Kilka miesięcy media podały fałszywą wiadomość o śmierci Słodowego. Niestety, dzisiejsza informacja została już potwierdzona przez bliskich.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy