Strona głównaLudzieCatherine Deneuve przeciwko #metoo

Catherine Deneuve przeciwko #metoo

Catherine Deneuve wyraziła sprzeciw przeciwko akcji #metoo. Francuska gwiazda chce, by mężczyźni swobodnie mogli podrywać kobiety.
Catherine Deneuve przeciwko #metoo [Catherine Deneuve fot. Gutek Film] Aktorka skrytykowała akcję #metoo, w ramach której kobiety, które były molestowane, bądź przez mężczyzn, zamieszczają w swoich statusach hashtag #metoo (#jateż). Catherine Deneuve zdołała nakłonić 100 osób do podpisania się pod otwartym listem, .

W otwartym liście pisze o niebezpieczeństwie, jaki niesie ze sobą taka akcja. - Gwałt jest przestępstwem - pisze. - Próba uwiedzenia kogoś, nawet natarczywa czy niezdarna, nie jest przestępstwem.

Gwiazda "Piękności dnia" kontynuuje, że choć trzeba walczyć z nadużyciami, ruch #metoo tworzy niesprawiedliwe środowisko dla mężczyzn. - Mężczyzn, którzy są karani w pracy, zmuszani do odejścia, kiedy ich jedynym przewinieniem jest dotknięcie kolana, próba , rozmawianie o intymnych sprawach na oficjalnej kolacji czy wysyłanie SMS-ów z seksualnym podtekstem do kobiet, którym się nie podobają - próbuje tłumaczyć.

Catherine Deneuve nie chce, by feminizm oznaczał nienawiść do mężczyzn i seksualności.

Francuska ostatnio zagrała w filmie "Tout nous sépare".

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kobiety.net.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy