Strona głównaLudzieDaniel Day-Lewis naprawdę kończy z aktorstwem

Daniel Day-Lewis naprawdę kończy z aktorstwem

Daniel Day-Lewis potwierdził, że nadchodzący obraz "Nić widmo" ("Phantom Thread") jest jego pożegnaniem z aktorstwem. Aktor już wcześniej wystosował oficjalne oświadczenie, ale teraz, gdy zbliża się premiera filmu "Nić widmo", postanowił raz jeszcze potwierdzić, że to jego pożegnalna rola.
Daniel Day-Lewis naprawdę kończy z aktorstwem [Daniel Day-Lewis fot. Forum Film] - Wiem, że wystosowanie komunikatu było dość nietypowym posunięciem, ale chciałem postawić grubą kreskę - powiedział aktor. - Nie chciałem, by wciągnął mnie kolejny projekt. Całe życie mówiłem, że muszę skończyć z aktorstwem i prawdę mówiąc nie wiem, co innego stało się tym razem. Ten impuls zaczął kiełkować i stał się natręctwem. Po prostu musiałem to zrobić.
dodał, że oczywiście jest mu smutno, że kończy karierę, ale chce zacząć inaczej poznawać świat.

Dramat "Nić widmo" w reżyserii Paula Thomasa Andersona rozgrywa się w świecie mody, w pełnym blichtru Londynie lat 50. Bohaterem filmu jest uznany projektant i krawiec, Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis), który razem z siostrą Cyril (Lesley Manville), tworzy stroje dla rodziny królewskiej, gwiazd kina, dziedziczek, dam i wszystkich bywalców salonów. Kobiety w życiu Woodcocka pojawiają się i znikają, a ten pozostaje zatwardziałym kawalerem. Poznaje jednak młodą, silną kobietę - Almę (Vicky Krieps), która na stałe zagości w jego życiu, stanie się jego muzą i kochanką. Jego dotąd uporządkowane, będące pod kontrolą życie zostanie wywrócone do góry nogami przez miłość. W swym nowym filmie Paul Thomas Anderson przedstawia portret artysty podczas jego twórczej podróży oraz kobiety, która go inspiruje.

Muzykę pisze Jonny Greenwood z Radiohead. Premierę w USA wyznaczono na 25 grudnia. Do naszych kin dzieło trafi 23 lutego.

Przypomnijmy, że Daniel Day-Lewis i Paul Thomas Anderson wcześniej współpracowali przy dramacie "Aż poleje się krew" (2007), który przyniósł aktorowi Oscara. Dzieło otrzymało też nominacje w kategoriach najlepszy film, najlepszy reżyser i scenariusz. Najważniejsze dzieła w dorobku Anglika to "Moja lewa stopa", "Ostatni Mohikanin", "W imię ojca", "Bokser", "Gangi Nowego Jorku", "Aż poleje się krew" i "".

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy