Strona głównaLudzieDemi Moore, Sam Elliott i Jennifer Grey wspominają Patricka Swayze

Demi Moore, Sam Elliott i Jennifer Grey wspominają Patricka Swayze

W sieci pojawił się zwiastun dokumentu "I Am Patrick Swayze". Zmarłego 10 lat temu aktora w dokumencie wspominają Demi Moore, Sam Elliott, Rob Lowe, Jennifer Grey i Kelly Lynch oraz żona Lisa Niemi i brat Don Swayze. "I Am Patrick Swayze" będzie miał premierę 2 sierpnia podczas San Antonio Film Festival.
Demi Moore, Sam Elliott i Jennifer Grey wspominają Patricka Swayze [Demi Moore i Patrick Swayze fot. Paramount Pictures]
Amerykański aktor rozpoczął karierę na początku lat 80. występując w filmach dla młodzieży, takich jak "Wyrzutki" (1983) czy "Czerwony świt" (1984). Przełomowym dla gwiazdora okazał się być występ w serialu "Północ-Południe", w którym Swayze zagrał jedną z głównych ról. Jako syn pani choreograf, aktor zajmował się również tańcem.

Amerykanin miał okazję zaprezentować zdobyte w szkole baletowej umiejętności w obrazie "Dirty Dancing". Obraz z 1987 roku, a także produkcja "Uwierz w ducha" (1990) uczyniły ze Swayzego gwiazdę. Poza pracą w filmie aktor występował również na deskach teatru. W ostatnich latach Swayze zaprezentował się nowojorskiej publiczności w broadwayowskiej produkcji "Chicago", a także grał w Londynie w spektaklu "Faceci i laleczki".

Aktor 14 września 2009 roku w Los Angeles na . Miał 57 lat.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy