Strona głównaLudzieElton John i George Clooney bojkotują hotele sułtana Brunei

Elton John i George Clooney bojkotują hotele sułtana Brunei

Elton John i George Clooney wezwali do bojkotu hoteli sułatana Brunei po tym jak w kraju wprowadzona karę śmierci za homoseksualizm.
Elton John i George Clooney bojkotują hotele sułtana Brunei [Elton John fot. Universal Music Poland] Po tym jak Brunei wprowadziło drastyczne prawo, na mocy którego homoseksualistom grozi śmierć przez kamieniowanie a zaraz za nim także Elton John wezwali do bojkotu luksusowych hoteli na całym świecie należących do sułtana Brunei.

Popieram mojego przyjaciela, #GeorgeClooney, za przeciwstawienie się dyskryminacji i bigoterii antygejowskiej w narodzie #Brunei - napisał na Twitterze Elton John.
Brytyjski wokalista wymienił też hotele należace do sułtana Brunei: The Dorchester w Londynie, 45 Park Lane w Londynie, Coworth Park w Anglii, Beverly Hills Hotel w Beverly Hills, Hotel Bel-Air w Los Angeles, Le Meurice w Paryzu, Hotel Plaza Athenee w Paryżu, Hotel Eden w Rzymie oraz Hotel Principe di Savoia w Mediolanie.

jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji "Candle in the Wind", który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. "Billy Elliot", "Król Lew" czy "Aida".

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy