Strona głównaLudzieElton John kończy z koncertami - za trzy lata

Elton John kończy z koncertami - za trzy lata

Elton John zapowiedział pożegnalną trasę, której finał zaplanowano na 2021 rok. Muzyk nie zapomni o polskich fanach i w 2019 roku zaśpiewa na żywo w Krakowie.
Elton John kończy z koncertami - za trzy lata [Elton John, fot. Mustafa Doğan Özçelik, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons] Wokalista i pianista planuje w ramach "Farewell Yellow Brick Road" odwiedzić wszystkie kontynenty. 70-latek poinformował o swej podczas imprezy w Nowym Jorku. - Priorytety w moim życiu się zmieniły - tłumaczył gwiazdor. - Najważniejsze są teraz dla mnie dzieci i moja rodzina. Uznałem, że przyszedł czas, by podziękować fanom i pożegnać się.

Artysta jednocześnie podkreślił, że decyzja . Jako dowód ogłosił 300 koncertów, które rozpoczną się we wrześniu 2018 roku w Ameryce Północnej. W Europie John gościł będzie w 2019 i 2020. 4 maja 2019 roku gwiazdor wystąpi w Tauron Arenie Kraków.

Klip zapowiadający tournée można obejrzeć poniżej.
jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji "Candle in the Wind", który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. "Billy Elliot", "Król Lew" czy "Aida". Muzyk wystąpił gościnnie w filmie "Kingsman: Złoty krąg".

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy