Strona głównaLudzieEmil Karewicz nie żyje

Emil Karewicz nie żyje

Dziś nad ranem zmarł Emil Karewicz, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów teatralnych i filmowych, znany międziy innymi ze swoich ról w "Krzyżakach" czy "Stawce większej niż życie".Miał 97 lat.
Emil Karewicz nie żyje [Emil Karewicz, fot. Ja Fryta, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons] Emil Karewicz urodził się 13 marca 1923 roku w Wilniee. Karierę aktorską rozpoczął przed II wojną światową. W czasie wojny przeszedł szlak z 2 Armią WP do Berlina. Po przejściu do cywila kontynuował edukację aktorską i grał na scenach teatralnych w Łodzi, a później w Warszawie - w teatrach Ateneum, Dramatycznym i Ludowym. Z teatrem rozstał się w 1983 roku, po przejściu na emeryturę. Jednak zarówno wcześniej, jak i później grał także w filmach i serialach.

Widzowie doskonale pamiętają go jako króla Jagiełłę w "Krzyżakach" i jako Hermanna Brunnera w "Stawce większej niż życie".Na przestrzeni dekad pracy aktorskiej występował w takich produkcjach jak "Kanał", "Hallo Szpicbródka", "Cień", "Bajland", serialach "Czarne chmury", "Przyłbice i kaptury", "Lalka", "Jak rozpętałem dugą wojnę światową", "Polskie drogi", "Szaleństwo Majki Skowron", "Alternatywy 4", "M jak miłość", "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe" i wielu innych. Występował także w Teatrze TV i Teatrze PR.

W 2004 odcisnął swoją dłoń w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Był ambasadorem Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

W ubiegłym tygodniu aktor obchodził swoje 97. urodziny. Według informacji przekazanych przez rodzinę, zmarł w szpitalu po nagłym pogorszeniu sie stanu zdrowia.Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć