Strona głównaLudzieGorden Kaye - René z "'Allo 'Allo!" nie żyje

Gorden Kaye - René z "'Allo 'Allo!" nie żyje

Brytyjski aktor Gorden Kaye, znany z roli René Artois w komediowym serialu "'Allo 'Allo!" nie żyje. Aktor zmarł w domu opieki. Miał 75 lat. Informację potwierdził jego agent.
Gorden Kaye - René  z "'Allo 'Allo!" nie żyje [Gorden Kaye fot. BBC] - Był błyskotliwym, utalentowanym aktorem, znakomitym profesjonalistą, kochanym na całym świecie - napisała na Vicki Michelle, która grała w popularnym serialu Yvette. - Nie będzie drugiego René.

Pełen absuradlnego humoru serial "'" rozgrywa się w niewielkim miasteczku Nouvion w okupowanej przez Niemców Francji podczas II wojny światowej. Akcja dzieje się głównie w Café René, gdzie spotykają się zarówno członkowie francuskiego Ruchu Oporu jak niemieccy oficerowie. Właściciel, René Artois (Gorden Kaye), musi sprytnie między nimi lawirować. Wielu problemów przysparza mu cenny obraz "Upadła Madonna z wielkim cycem" pędzla van Klompfa. Do tego dochodząc romanse z kelnerkami, fałszująca żona, zgryźliwa teściowa, Gestapo, brytyjski szpieg i zalecający się oficer.

Gorden Kaye zagrał też w filmach "Jabberwocky" (1977) i "Brazil" (1985), miniserialu "Mansfield Park" czy cyklu "Revolver".

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X