Strona głównaLudzieHugh Hefner nie żyje

Hugh Hefner nie żyje

Hugh Hefner, założyciel magazynu Playboy, zmarł w środę w swoim domu The Playboy Mansion. Miał 91 lat.
Hugh Hefner nie żyje [Hugh Hefner, fot. Toglenn, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons] Hugh Hefner urodził się w 1926 roku w Chicago. 64 lata temu, w 1953 roku rozpoczął wydawanie magazynu Playboy. Firma stała się największym i najbardziej wpływowym magazynem dla mężczyzn na świecie, osiągając szczyt popularności w latach 70-tych, a sam Hefner doczekał się zarówno opinii skandalisty jak i pozycji ikony kultury masowej. Do sesji w jego magazynie pozowały m.in. Marilyn Monroe, Jayne Mansfield, Kim Basinger, Nancy Sinatra, Anna Nicole Smith, Cindy Crawford, Naomi Cambell czy Pamela Anderson.

Dziś Playboy jest nadal publikowany w ponad 20 krajach, a produkty z marką Playboy sprzedają się za ponad 1 mld dolarów rocznie.

Hugh Hefner był trzykrotnie żonaty; jego ostatnia żona była od niego młodsza o 60 lat. Miał treż czwórkę dzieci. Według oświadczenia Playboy Enterprises Hefner spokojnie z naturalnych przyczyn w domu, otoczony przez bliskich.

"Mój ojciec żył wyjątkowym i żywiołowym życiem jako pionier w mediach i kulturze, był także wiodącym głosem najważniejszych ruchów społeczno-kulturowych naszych czasów, propagując wolność słowa, prawa obywatelskie i swobodę seksualną" - napisał w oświadczeniu Cooper Hefner, szef kreatywny Playboy Enterprises i syn Hugha.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy