Strona głównaLudzieJan Kobuszewski nie żyje

Jan Kobuszewski nie żyje

Dziś rano zmarł Jan Kobuszewski- polski aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy, znany kilku pokoleniom Polaków. Miał 85 lat.
Jan Kobuszewski nie żyje [Jan Kobuszewski fot. Sławek Skonieczny, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons]
Jan Kobuszewski ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, także swoją karierę zaczynał na deskach teatrów w stolicy. Jednak Polakom najbardziej znany jest z ról komediowych w filmach, a także z .

Związany był między innymi z kabaretem Dudek i kabaretem Olgi Lipińskiej. Wystąpił w ok. 2 tysiącach programów telewizyjnych, w tym w filmach, serialach oraz spektaklach Teatru TV. Grał m.in. w "Rysiu", "Czterdziestolatku", "Graczykach" i "Alternatywach 4".
Razem z Janem Kociniakiem stworzyli niezapomniany duet w pierwszym polskim cyklicznym, satyrycznym programie telewizyjnym pt. Wielokropek. Jego głos znany jest także słuchaczom audycji radiowych – grał między innymi dziadka w Rodzinie Poszepszyńskich.

Był także świetnym komikiem - przez lata związany z kabaretami Dudek i ZAKR pozostawił po sobie ogromna liczbę skeczów granych z udziałem m.in. Wacława Gołasa czy Edwarda Dziewońsjuego, jak choćby niezapomniane "Ucz się Jasiu".


Kiedy ponad 10 lat temu ukazał się wywiad-rzeka z Janem Kobuszewskim, został on zatytułowany „”. Takim właśie był człowiekiem - optymistycznym, ciepłym, zdystansowanym do bieżących problemów, ale zawsze gotowym do wysłuchania i wsparcia drugiego człowieka - wspominają jego współpracownicy.

Informację o śmierci aktora podało radio RDC.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy