Strona głównaLudzieJerzy Owsiak wraca do kierowania WOŚP

Jerzy Owsiak wraca do kierowania WOŚP

"Wracam do roboty" - powiedział dziś Jerzy Owsiak w bardzo emocjonalnym oświadczeniu wygłoszonym po pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Założyciel i wieloletni szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił, że nadal będzie stał na czele tej organizacji.
Jerzy Owsiak wraca do kierowania WOŚP [Jerzy Owsiak, fot. Zorro2212, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons] Owsiak 14 stycznia, po . Jako powód rezygnacji podał oskarżenia jakie płynęły wobec WOŚP po tragicznym w skutkach ataku podczas finału dorocznej zbiórki.

W ciągu ostatnich dni z całej Polski do sztabu Orkiestry i do samego Owsiaka płynęły głosy wsparcia i prośby o zmianę decyzji. O prowadzenie WOŚP tak jak dotychczas prosiła go także żona zamordowanego prezydenta Gdańska, Magdalena Adamowicz.

W swoim oświadczeniu Owsiak zwracał się do Pawła Adamowicza, podkreślając między innymi osobisty wkład prezydenta Gdańskaw działania WOŚP.
Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyło (...) Zabieramy się do roboty. Bądźcie z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej -mówił między innymi szef WOŚP.
Pełna treść oświadczenia:

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy