Strona głównaLudzieJohn Travolta kończy 65 lat

John Travolta kończy 65 lat

John Travolta, gwiazda takich hitów kinowych, jak „Grease", „Gorączka sobotniej nocy" i „Pulp Fiction" kończy dziś 60 lat.
John Travolta kończy 65 lat [John Travolta, fot. Richard Goldschmidt, CC BY 3.0, Wikimedia Commons] urodził się 18 lutego 1954 roku w Englewood w stanie New Jersey. Dość szybko rzucił szkołę i zajął się karierą artystyczną. Wyruszył do Nowego Jorku i nie musiał zbyt długo czekać na rolę na Brodwayu. W 1972 zadebiutował w telewizji, w kilka lat później hitem okazała się rola Tony'ego Manero w „Gorączce sobotniej nocy" w 1977 roku oraz kreacja w musicalu „Grease" w 1978. Potem doświadczył przestoju zawodowego, ale wrócił na czerwone dywany dzięki występie w „Pulp Fiction" .

Rola w „Pulp Fiction" przyniosła aktorowi nominację do Oscara. Travolta uważa, że wiele zawdzięcza Tarantino. W jednym z niedawnych wywiadów powiedział: „byli o wiele przystojniejsi mężczyźni, którzy chcieli tej roli... ale Quentin zaryzykował swoją karierą i odmówił zrobienia tego filmu beze mnie". Aktor przyznał, że lata sprzed „Pulp Fiction" były kiepskie dla jego kariery i przeżył wówczas kryzys ufności w swoje zdolności aktorskie.

Do Oscara nominowano Travoltę jeszcze za rolę Tony'ego Manero w „Gorączce sobotniej nocy". Dotychczas jednak nie otrzymał statuetki, co - jak sam przyznał - wcale nie napawa go goryczą. - Nie czuję się w ignorowany lub niedoceniony. Nie ma we mnie zgorzknienia - ujawnił Travolta.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy