Strona głównaLudzieJolanta Szczypińska nie żyje

Jolanta Szczypińska nie żyje

Zmarła Jolanta Szczypińska, pielęgniarka, posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IV, V, VI, VII i VIII kadencji. Miała 61 lat. Informację o jej śmierci potwierdzili jej koledzy z partii Prawo i Sprawiedliwość.
Jolanta Szczypińska nie żyje [Jolanta Szczypińska, fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki, CC BY 2.0, Wikimedia Commons] Jolanta Szczypińska urodziła się 4 czerwca 1957 w Słupsku. Z rodzinnym miastem była związana przez większość swojego życia – począwszy od pracy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Słupsku, aż po działalność polityczną, tworzenie struktur NSZZ „Solidarność”, pracy na rzecz Porozumienia Centrum a później PiS.
W 2004 objęła mandat posła na Sejm IV kadencji po rezygnacji z polityki Wiesława Walendziaka. Później z powodzeniem startowała w kolejnych wyborach parlamentarnych. Dała się poznać jako osoba pracowita i otwarta na współpracę. Wyraz temu dają dziś politycy wszystkich opcji, żegnając zmarłą posłankę.

Od dawna wiadomo było, że sytuacja jest trudna, a jednak Ona nie traciła zapału do pracy, do niesienia pomocy i życzliwego wsparcia ludziom. Dziś odeszła i tak trudno jest się z tym pogodzić. Śp. Poseł na Sejm Jolanta Szczypińska. Droga Jolu, dziękujemy! RiP
— Andrzej Duda (@AndrzejDuda)

Nie żyje posłanka Jolanta Szczypińska. W polityce wiele nas różniło, ale łączyła miłość do zwierząt i naszego Słupska. Oby Pani tam gdzieś miała nadal swoje kochane miasto i pełno, pełno braci i sióstr mniejszych wokół siebie.
— Robert Biedroń (@RobertBiedron)

Zmarła Jolanta Szczypińska. Spotykaliśmy się od czasu do czasu w tym samym okręgu wyborczym. Zawsze będę pamiętał Jej życzliwość i promienny uśmiech. R.I.P
— Leszek Miller (@LeszekMiller)


W listopadzie 2018 Jolanta Szczypińska została przyjęta do szpitala na skutek powikłań po przebytym zabiegu urologicznym. Wcześniej posłanka cierpiała na chorobę nowotworową.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy