Strona głównaLudzieKarl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld nie żyje

W Paryżu po długiej chorobie zmarł Karl Lagerfeld - legendarny niemiecki projektant mody, artysta i fotograf. Miał 85 lat.
Karl Lagerfeld nie żyje [Karl Lagerfeld, fot. Christopher William Adach, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons]
Karl Otto Lagerfeld urodził się w 1933 w Hamburgu. W 1953 razem z matką wyemigrował do Paryża, gdzie niemal od razu odnalazł się w świecie mody. Wygrany w 1955 roku konkurs zapewnił mu pracę w domu mody Balmain. Później projektował dla domów Jean Patou, Krizia, Charles Jourdan i Valentino. Po przerwie, w czasie której studiował sztukę we Włoszech, kontynuował swoją karierę, współpracując między innymi z Fendi czy Chloé. Od 1983 do śmierci kierował domem mody .

Lagerfeld stworzył też własną markę. Firmował swym nazwiskiem m.in. męskie i damskie zapachy czy kosmetyki pielęgnacyjne dla kobiet. W 2004 zaprojektował kolekcję dla H&M, rozpoczynając tym samym serię „wielkich projektantów” dla tej sieci.

Od początku roku pojawiały się informacje o problemach zdrowotnych 85-letniego projektanta. Lagerfeld nie zjawił się między innymi nie zjawił się 22 stycznia na dwóch ostatnich pokazach Chanel w .

Tagi: kar, l lagerfeld, moda

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 17:32:05, 21-02-2019 ~gość: 88.156.134.xxx

    Ciekawe ilu Polaków i Polek skorzystał z jego propozycji.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć