Strona głównaLudzieNie żyje Anthony Bourdain

Nie żyje Anthony Bourdain

W wieku 61 lat odszedł Anthony Bourdain, jeden z najbardziej znanych szefów kuchni i prowadzących programy kulinarno-podróżnicze. Popełnił samobójstwo.
Nie żyje Anthony Bourdain [Anthony Bourdain, fot. Peabody Awards, CC BY 2.0, Wikimedia Commons] Anthony Bourdain urodził się 25 czerwca 1956 w Nowym Jorku i przez większość życia był związany ze swoim rodzinnym miastem. Ukończył Culinary Institute of America i przez wiele lat pracował nowojorskich restauracjach. Przeszedł wszystkie szczeble kariery kucharskiej, od pomywacza do szefa kuchni w znakomitej nowojorskiej restauracji "Brasserie Les Halles".

Sławę o szerszym zasięgu przyniosła mu autobiograficzna książka Kitchen „Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly", na podstawie której powstał komediowy serial „Kill grill".

Ostatnie kilkanaście lat przyniosły Bourdeinowi liczne nagrody zarówno kulinarne jak i medialne, jak i kolejne książki oraz programy telewizyjne. Z telewizją związany był od ponad 15 lat. W swojej pracy nie skupiał się wyłącznie na kuchni, ale także na kulturze miejsc, w których bywał oraz na kwestiach społecznych takich jak warunki pracy w restauracjach, negatywne efekty globalizacji, niszczenie i marginalizowanie lokalnych społeczności czy marnowanie żywności. Jego „wizytówką" było to, że również na plan nie stronił od trunków i często niezbyt zdrowego jedzenia.

Prowadził programy w Food Network, Travel Channel a od 2013 roku w CNN. Był jurorem programu "The Taste".

Jego najbardziej znane w Polsce programy to „Anthony Bourdain: bez rezerwacji", „Miejsca nieznane" czy „Podróż kucharza", które można oglądać m.in. na Kuchnia+. Oprócz książek kulinarnych pisał też kryminały i książki pokazujące pracę restauratorów „od kuchni".

Ciało Bourdaina znaleziono w hotelu w Strasbourgu, gdzie kręcony był kolejny odcinek jego programu „Miejsca nieznane".

Z wielkim smutkiem potwierdzamy śmierć naszego przyjaciela - napisano w oświadczeniu CNN - Jego miłość przygody, nowych przyjaciół, wspaniałego jedzenia i picia oraz niezwykłych historii uczyniły z niego wyjątkowego artystę. Jego talenty nigdy nie przestały nas zadziwiać. Będziemy za nim tęsknić. Nasze myśli są teraz z jego córką i rodziną w tym trudnym czasie.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy