Strona głównaLudzieNie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z Tercetu Egzotycznego

Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z Tercetu Egzotycznego

Dziś, po długiej chorobie, zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska polska piosenkarka, wokalistka zespołu Tercet Egzotyczny. Miała 78 lat.
Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z Tercetu Egzotycznego [Izabela Skrybant-Dziewiątkowska fot. Sławek Skonieczny, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons]
Izabela Skrybant-Dziewiątkowska urodziła się w 1941 roku w w Łukowcu Wiszniowieckim k. Lwowa. W roku 1960 ukończyła Liceum Muzyczne we Wrocławiu i rozpoczęła pracę we wrocławskiej operetce W 1964 roku zadebiutowała na dużym ekranie, grając u Wojciecha Hasa w Rękopisie znalezionym w Saragossie.

W 1963 roku wraz z mężem Zbigniewem Dziewiatkowskim założyła Tercet Egzotyczny, jeden z najstarszych działających do dziś polskich zespołów muzycznych. Zespół wykonywał muzykę w stylu latynoamerykańskim, a Skrybant-Dziewiątkowska od początku jego istnienia była jego wokalistką. Tym samym stała się też członkiem zespołu z najdłuższym stażem. Po śmierci męża w 2002 roku kontynuowała pracę, koncertując i wydając kolejne płyty.

Tercet Egzotyczny i sama Izabella Skrybant-przez lata zyskałi miano ikon polskiej popkultury i do dziś mają licznych fanów wśród kilku pokoleń Polaków w kraju i za granicą. W 2014 roku w Lubiniu .

Wśród nagród i odznaczeń jakie otrzymała artystka znajdują się Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Złoty Krzyży Zasługi za godne ambasadorowanie kultury polskiej na świecie oraz Milito Pro Christo – polskie odznaczenie kościelne Ordynatu Polowego WP.
W ostatnich latach wokalistka zmagała się z ciężką chorobą. Informacja o jej śmierci pojawiła się na stronie Tercetu Egzotycznego na Facebooku.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy