Strona głównaLudzieNie żyje Marie Fredriksson z Roxette

Nie żyje Marie Fredriksson z Roxette

Marie Fredriksson zmarła po długiej walce z chorobą nowotworową. Szwedzka piosenkarka, kompozytorka, członkini zespołów Strul, Mamas Barn oraz Roxette miała 61 lat.
Nie żyje Marie Fredriksson z Roxette [Marie Fredriksson, fot. Eva Rinaldi - Roxette Live Sydney, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons] Marie Fredriksson była najbardziej znana dzięki działalności w zespole Roxette, który założyła wraz z Perem Gessle w 1986 roku. Największe hity zespołu to "Listen to Your Heart", "It Must Have Been Love" i "Joyride".

W roku 2002 u Fredriksson wykryto guza tylnej części mózgu. Pomimo szybkiego leczenia i natychmiastowej, udanej operacji, Marie doznała trwałego uszkodzenia mózgu. Utraciła wówczas czasowo zdolność czytania, liczenia. Doznała też paraliżu prawej strony ciała i częściowo utraciła wzrok w prawym oku. Mimo to dwa lata później piosenkarka oświadczyła, że została wyleczona i podczas procesu rehabilitacji wydała solową płytę po angielsku, „The Change”, której teksty opowiadają o jej chorobie i uczuciach.

Niestety, po ponad dekadzie, choroba nowotworowa znów dała o sobie znać. W ostatnich latach Fredriksson musiała między odwołać udział w tournee koncertowym z okazji 30-lecia Roxette. Nie wydawała też nowych płyt - wyjątkiem są single z 2017 i 2018 roku, które zawierają utwory nagrane znacznie wcześniej.

W 2018 roku wydana została biografia Marie Fredriksson napisana przez piosenkarkę i Helenę von Zweigbergk.

Czas płynie tak szybko. Niedawno spędzaliśmy wspólnie dnie i noce w moim małym mieszkanku w Halmstadzie, słuchaliśmy muzyki, którą kochamy, oraz dzieliliśmy się swoimi marzeniami - napisał Per Gessle na Facebooku. - Jedno z tych marzeń udało nam się spełnić. Dziękuję Ci za wszystko. Byłaś niezwykłym muzykiem, mistrzynią głosu, świetną wokalistką. Dziękuję, że nadałaś kolory moim czarno-białym kompozycjom. Byłaś moją najlepszą przyjaciółką przez ponad 40 lat. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem dzielić z Tobą ten czas. Przesyłam miłość dla Ciebie i twojej rodziny. Nic już nie będzie takie jak przedtem.


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy