Strona głównaLudzieOjciec Jan Góra nie żyje

Ojciec Jan Góra nie żyje

Dziś w Poznaniu zmarł ojciec Jan Góra - dominikanin, duszpasterz akademicki, twórca ośrodków na Jamnej i w Hermanicach, organizator Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży na Polach Lednickich. Miał 67 lat.
Ojciec Jan Góra nie żyje [o. Jan Góra, fot. Bulion, PD] Jan Góra urodził się 8 lutego 1948 roku w Prudniku. W 1966 roku wstąpił do zakonu dominikanów. W latach 1977–1987 był duszpasterzem młodzieży szkół średnich w Poznaniu, a od 1987 jest duszpasterzem akademickim w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Poznaniu. W 1991 był współorganizatorem VI Światowych Dni Młodzieży na Jasnej Górze.

W 1997 zorganizował pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Lednica 2000 nad Jeziorem Lednickim koło Gniezna. Spotkania pod Bramą Rybą odbywają się co roku, w pierwszym okresie w wigilię Zesłania Ducha Świętego, obecnie w pierwszą sobotę czerwca. Od 2004 co roku na początku września odbywa się również Lednica seniora.

O śmierci ojca Góry poinformował o. Michał Pac, przeor dominikanów w . W trakcie odprawiania mszy o. Jan zasłabł. Podjęto reanimację, niestety nieudaną. Przyczyną śmierci było ustanie akcji serca i obrzęk płuc.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć