Strona głównaLudzieOzzy Osbourne "obcina" sobie palce. Dla kotów

Ozzy Osbourne "obcina" sobie palce. Dla kotów

Ozzy Osbourne wystąpił w akcji organizacji PETA w obronie kotów.
Ozzy Osbourne fot. PETAKsiążę Ciemności wychodzi z mroku by pomóc kotom. Wokalista Black Sabbath znany ze swoich kontrowersyjnych zachowań scenicznych wystąpił w akcji organizacji PETA mającej na celu uświadomienie posiadaczom kotów jak okrutnym zabiegiem jest permanentne usuwanie pazurów - czyli onychektomia. Zabieg ten okalecza zwierzę i utrudnia mu życie, uniemożliwiając realizację naturalnych zachowań. Mimo to jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, gdzie właściciele czworonogów wykonują go, by na przykład pozbyć się problemu drapania przez koty mebli. W Polsce usuwanie pazurów (a właściwie ich amputacja, wraz z częścią paliczków palców) jest od lat zabronione i traktowane jak znęcanie się nad zwierzętami. Praktyka ta jest jednak dozwolona w wielu miejscach w USA (chociaż kolejne miasta i hrabstwa wprowadzają ograniczenia lub całkowite zakazy w tym względzie).

"Nigdy nie usuwaj kotom pazurów. To amputacja, a nie manicure" - brzmi hasło na plakacie. Stosownie do kampanii Ozzy Osbourne pozbawiony jest na zdjęciu części palców.
Usuwanie kotom pazurów jest pokręcone i złe. Jeśli kanapa jest dla ciebie ważniejsza niż zdrowie i szczęście twojego kota - nie zasługujesz na żadnego zwierzaka! Kupcie kotom drapaki, zamiast okaleczać je na całe życie - mówi artysta.
Ozzy Osbourne niedawno przyznał, że .

10 stycznia opublikował tytułowy numer z albumu "Ordinary Man", który będzie miał premierę 21 lutego.

Ostatnio wydaną przez Ozzy'ego solową płytą było "Scream" z 2010 roku.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kobiety.net.pl
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy