Strona głównaLudzieReżyser Bonda, Lewis Gilbert, nie żyje

Reżyser Bonda, Lewis Gilbert, nie żyje

Brytyjski reżyser, który zrealizował trzy filmy o Bondzie, Lewis Gilbert, zmarł w wieku 97 lat.
Reżyser Bonda, Lewis Gilbert, nie żyje [Lewis Gilbert, fot. Novidades Cinema - Movie News / Youtube] Lewis Gilbert najbardziej był znany za sprawą reżyserii filmu "Szpieg, który mnie kochał" (1977) z Rogerem Moore'em. Twórca zrealizował także obrazy "Moonraker" oraz "Żyje się tylko dwa razy" (w tym Bonda zagrał ).

- Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego przyjaciela Lewisa Gilberta - napisali w oświadczeniu producenci filmów o Bondzie Michael G. Wilson i Barbara Broccoli. - Lewis był prawdziwym gentlemanem. Jego wkład w brytyjską sztukę filmową jest niezwykły. Jego filmy są nie tylko przez nas uwielbiane, ale trafiły już do kanonu filmowego.

Twórca miał także na koncie obrazy "Alfie" z 1966 roku w którym główną rolę zagrał . Reżyser spotkał się z aktorem także na palnie obrazu "Edukacja Rity" z Julie Walters.

Ostatni film "Zanim odejdziesz" twórca zrealizował w 2002 roku.

Syn reżysera John przekazał BBC, że jego ojciec "odszedł podczas snu".

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Umierać po ludzku
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy