Strona głównaLudzieRobert Brylewski nie żyje

Robert Brylewski nie żyje

W wieku 57 lat zmarł Robert Brylewski lider i współzałożyciel zespołów punkrockowych Kryzys i Brygada Kryzys oraz grającego reggae Izraela.
Robert Brylewski nie żyje [fot. Robert Brylewski]
Z wielkim żalem powiadamiamy, że dziś rano, po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem zmarł Robert Brylewski. Nasz tata, partner, syn, dowódca naszych międzygalaktycznych i muzycznych podróży. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie - takiej treści wiadomość pojawiła się m.in. na Faecbooku.

Pochodzący z Robert Brylewski dał się poznać za sprawą zespołów Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael, Armia, 52UM czy Falarek. Ostatnio koncentrował się na działalbosci zespołu 52UM. Ostatnia płyta to "Introversja" z 2013 roku. W 2014 roku zagrał obok innych polkich muzyków w filmie "Polskie gówno".

Jego najważniejsze dokonania pochodzą z lat 80. Album "Brygada Kryzys" z piosenką "Centrala" uważany jest za klasykę polskiego rocka.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy