Strona głównaLudzieRoman Polański chce pozwać Akademię Filmową

Roman Polański chce pozwać Akademię Filmową

Roman Polański, który został wyrzucony z Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, zamierza walczyć z instytucją przyznającą Oscary. Prawnik polskiego reżysera kwestionuje sposób działania Akademii.
Roman Polański chce pozwać Akademię Filmową [Roman Polański, fot. Zff2012, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons] Zdaniem , Roman Polański nie był poinformowany o prowadzony przeciwko niemu podstępowaniu, a co za tym idzie został pozbawiony niezbywalnego prawa do obrony.

Pan Polański ma prawo iść do sądu oraz wymagać od organizacji, by przestrzegała własnych procedur i prawa stanu Kalifornia - napisał w liście adwokat filmowca, Harland Braun.

Harland Braun nie kwestionuje zarzutów, lecz procedury. Jeśli Akademia Filmowa nie cofnie decyzji, sprawa trafi do sądu.

został wyrzucony z powodu sprawy z 1977 roku. Artysta został wtedy uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z 13-letnią wówczas Samanthą Gailey. Nim jednak ogłoszono wyrok, Roman Polański wyjechał ze Stanów, obawiając się, iż sędzia nie dotrzyma warunków zawartej ugody.

Roman Polański był 2 maja gościem na krakowskim festiwalu Netia Off Camera. Reżyser wziął udział w polskiej premierze swojego nowego filmu "Prawdziwa historia".

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy