Strona głównaLudzieRoman Polański i Bill Cosby wyrzuceni z Akademii Filmowej

Roman Polański i Bill Cosby wyrzuceni z Akademii Filmowej

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wyrzuciła ze swoich szeregów Romana Polańskiego i Billa Cosby'ego. Decyzja zarządu Akademii Filmowej została podjęta 1 maja.
Roman Polański i Bill Cosby wyrzuceni z Akademii Filmowej [fot. Bill Cosby/Roman Polański collafe. Senior.pl /Wikimedia Commons] Bill i Polański to pierwsze osoby wykluczone z amerykańskiej Akademii Filmowej na mocy przyjętego w ubiegłym roku kodeksu postępowania, związanego między innymi z serąi skandali seksualnych w branży rozrywkowe. W 2017 roku członkostwa w Akademii pozbawiony został także .

został pozbawiony członkostwa z powodu wyroku skazującego za napaść seksualną jaki zapadł przed kilkoma dniami.

został wyrzucony z powodu sprawy z 1977 roku. Artysta został wtedy uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z 13-letnią wówczas Samanthą Gailey. Nim jednak ogłoszono wyrok, Roman Polański wyjechał ze Stanów, obawiając się, iż sędzia nie dotrzyma warunków zawartej ugody.

Polański był 2 maja gościem na krakowskim festiwalu Netia Off Camera. Reżyser wziął udział w polskiej premierze swojego nowego filmu "Prawdziwa historia".

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy