Strona głównaLudzieRomuald Lipko nie żyje

Romuald Lipko nie żyje

6 lutego w Lublinie zmarł Romuald Lipko, polski kompozytor i multiinstrumentalista, wieloletni członek grupy "Budka Suflera", autor wielu polskich przebojów.
Romuald Lipko nie żyje [Romualsd Lipko, fot. budkasuflera.pl]
Urodził się 3 kwietnia 1950 w Lublinie. Od początku lat 70. był basistą, a później głównie klawiszowcem i kompozytorem w zespole Budka Suflera. W latach 1978 - 1984 był też liderem grupy.

Był autorem lub współautorem wszystkich wielkich przebojów zespołu: począwszy od utworu "Jest taki samotny dom", poprzez "Jolkę", hity pisane dla Izabeli Trojanowskiej i Urszuli, a na "Ciszy", "Takim tangu" i "Balu wszystkich świętych skończywszy". Jego największym sukcesem komercyjnym okazała się płyta "Nic nie boli, tak jak życie", wydana w 1997. Sprzedała się w ponad milionowym nakładzie.

Romuald Lipko współpracował z wieloma polskimi wokalistkami. Pisał piosenki m.in. dla Anny Jantar, Urszuli, Ireny Jarockiej, Zdzisławy Sośnickiej, Izabeli Trojanowskiej, Barbary Sikorskiej, , Maryli Rodowicz, Eleni.

W lipcu 2019 na oficjalnej stronie internetowej Budki Suflera pojawiła się informacja, że muzyk zmaga się z chorobą nowotworową.
Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów - czytamy w na stronie "Budki" FB.

Pożegnanie Romualda Lipko odbędzie się w środę 12 lutego. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 13.00 w Archikatedrze Lubelskiej, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy