Strona głównaLudzieTadeusz Pluciński nie żyje

Tadeusz Pluciński nie żyje

Dziś w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie zmarł Tadeusz Pluciński - polski aktor filmowy i teatralny, znany przede wszystkim z ról amantów. Miał 92 lata.
Tadeusz Pluciński nie żyje [Tadeusz Pluciński, fot. Fryta 73 from Strzegom, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons]
Tadeusz Pluciński urodził się 25 września 1926 w Łodzi. W 1949 roku ukończył łódzką filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pracował w kilku polskich teatrach, najdłużej związany był z warszawskim teatrem Syrena, gdzie występował w latach 1975–1991.

Wielokrotnie można było oglądać go w rolach filmowych i TV. Choć grywał przede wszystkim role drugoplanowe, zdobył dzięki nim popularność. Można go było oglądać między innymi w produkcjach: „Mąż swojej żony”, „Szczęściarz Antoni”, „Dzięcioł”, „Hydrozagadka”, „Poszukiwany poszukiwana”, „Brunet wieczorową porą”, „Westerplatte” i „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”. Grał też w najsłynniejszych polskich serialach takich jak „Stawka większa niż życie”, „Czterdziestolatek” czy „”.

Zainteresowanie widzów budziło także życie prywatne aktora, który czterokrotnie żenił się i rozwodził a wśród przyjaciółek miał największe gwiazdy polskiego kina. W 2014 opowiedział o swoim życiu w rozmowie z Magdaleną Adaszewską. Na podstawie wywiadu powstała książka pt. „Na wieki wieków amant”.

Dwa lata temu Tadeusz Pluciński zamieszkał w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

O śmierci aktora poinformował między innymi w mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy