Strona głównaLudzie"Wiecznie młody" Krzysztof Krawczyk jako Bob Dylan

"Wiecznie młody" Krzysztof Krawczyk jako Bob Dylan

10 listopada ukaże się nowy album Krzysztofa Krawczyka. Wydawnictwo nosi tytuł "Wiecznie młody". Na albumie wokalistka mierzy się z dorobkiem Boba Dylana. Efektów możemy posłuchać już dziś.
"Wiecznie młody" Krzysztof Krawczyk jako Bob Dylan [Krzysztof Krawczyk fot. Archiwum Artysty] W sieci pojawił się teledysk do piosenki "Będę Twój dziś wieczorem" ("I'll Be Your Baby Tonight"). Ten przebój z 1967 roku wzięło na warsztat już wielu wykonawców i zespołów, w tym Norah Jones, Marianne Faithfull oraz Robert Palmer z zespołem UB40.

A tak brzmi utwór w interpretacji Krzysztofa Krawczyka- Dylan zawsze śpiewa o człowieku – mówi . - Nie przestaje mnie fascynować, jak wiele o nas wie. Potrafi wcielać się w różne role, ale jest także niezwykłym obserwatorem. Ktoś powiedział, że Szekspir wiedział wszystko o człowieku. Nie jestem pewien, czy Dylan wie wszystko, jednak nie jest to porównanie na wyrost. On sam jest człowiekiem zamkniętym, natomiast innych opisuje tak, jakby nie mieli przed nim tajemnic. Wyjątkowo pięknie opisuje też kobiety...

Album "Wiecznie młody" ukaże się 10 listopada. Na wydawnictwo złoży się 12 utworów z repertuaru Boba Dylana w tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego. Za aranżacje i muzykę odpowiedzialny jest Wiesław Wolnik.

Oto tracklista:
 1. Odpowiedź zna wiatr / Blowin’ In The Wind
 2. Będę twój dzisiaj wieczorem / I’ll Be Your Baby Tonight
 3. Wiecznie młody / Forever Young
 4. Tak długo czeka jutro / Tomorrow Is A Long Time
 5. O poranek za daleko / One Too Many Mornings
 6. Być z tobą sam na sam / To Be Alone With You
 7. Och, siostro / Oh, Sister
 8. To nie ja, skarbie / It Ain’t Me, Babe
 9. Czy zmarnować miłość chcesz / Is Your Love In Vain
 10. Wierzę w ciebie / I Believe In You
 11. Wolny będę znów / I Shall Be Released
 12. Jakbym pukał do nieba drzwi / Knockin’ On Heaven’s Door

Krzysztof Krawczyk to jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. Karierę rozpoczął w 1963 roku. Zaczynał w zespole Trubadurzy, od 1973 roku działa solo.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć