Strona głównaLudzieWładysław Kowalski nie żyje

Władysław Kowalski nie żyje

Władysław Kowalski, aktor znany z ekranu i sceny, zmarł w wieku 81 lat.
Władysław Kowalski nie żyje [Władysław Kowalski fot. Kino Świat] Kowalski wystąpił w filmach "Kanał, "Pan Tadeusz", "Trzeba zabić tę miłość", "Kartka z podróży", "Katyń", a ostatnio "", "" czy "". Znany był również z serialu "Kolumbowie".

Jego pasją był jednak teatr. W 1959 roku ukończył warszawską PWST. Grał u Andrzeja Wajdy, Aleksandra Bardiniego czy Zygmunta Hubnera. Był związany z Teatrem Ateneum, ponadto można go było oglądać w Teatrze Powszechnym i Teatrze Dramatycznym.

Był odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Informację o śmierci artysty przekazał Olgierd Łukaszewicz, prezes Związek Artystów Scen Polskich.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X