Strona głównaLudzieWojciech Pokora nie żyje

Wojciech Pokora nie żyje

W wieku 83 lat zmarł Wojciech Pokora, jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i kabaretowych.
"Z głębokim bólem zawiadamiamy, że dziś nad ranem (4.02.2018 r.) w wieku 83 lat odszedł nasz wielki przyjaciel, wybitny aktor pan Wojciech Pokora.
Składamy kondolencje i łączymy się w bólu ze wszystkimi widzami i wielbicielami talentu pana Wojciecha." - czytamy na FB OCH-TEATR


Wojciech Pokora urodził się 2 października 1934 roku w Warszawie. Początkowo miał pracować w zupełnie nie związanej z aktorstwem branży - ukończył Technikum Budowy Silników we Wrocławiu i przez kilka lat pracował w FSO. Jednak w 1958 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i na stałe związał się z warszawskimi teatrami: Dramatycznym (1958–1984), Nowym (1984–1990) oraz Kwadrat (1990–2001). Był też wykładowcą Akademii Teatralnej w Warszawie.

Większości widzów kojarzy się z występami w kultowych polskich komediach ("C.K. Dezerterzy", "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", "Miś"), serialach ("Czterdziestolatek", "Lalka", "", "Zmiennicy", "Kariera Nikodema Dyzmy"), w spektaklach Telewizji, wcielił się ("Zemsta" Fredry, "Ożenek" Gogola, "Gwałtu, co się dzieje" Fredry, "Diabelskie nasienie" Breszana, ). oraz z udziału w kabarecie Olgi Lipińskiej.

22 września 2015 roku ukazała się książka „Z Pokorą przez życie” - pierwszy wywiad rzeka z Wojciechem Pokorą, przeprowadzony przez Krzysztofa Pyzię.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Oferty pracy