Strona głównaLudzieZmarł Karel Gott

Zmarł Karel Gott

Wczoraj w Pradze po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Karel Gott - jeden z najpopularniejszych czeskich artystów. Miał 80 lat.
Zmarł Karel Gott [fot. Karel Gott, fot. David Sedlecký, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons] Karel Gott urodził się w Pilznie 14 lipca 1939 roku. Działalność artystyczną zaczął pod koniec lat 50-tych ubiegłego wieku,. W jego dorobku znalazły się m. in. piosenki pop, arie operowe i operetkowe, adaptacje klasycznych pieśni, narodowych i ludowych piosenek., jak również aranżacje melodii z musicali. Wśród szlagierów artysty są tak znane utwory, jak "Lasko ma", czy "Lady Carneval".

Piosenkarz stał się jedną z największych gwiazd po naszej stronie żelaznej kurtyny. Łącznie wydał ponad 150 płyt i wykreował wiele przebojów popularnych również w Polsce. Uznawany jest za najbardziej znanego czeskiego (wcześniej czechosłowackiego) piosenkarza w histori.

Piosenkarz niedawno wyznał, że cierpi na ostrą .

Piosenkarz zostanie pochowany podczas uroczystości o charakterze państwowym. Rząd Republiki Czeskiej zdecydował, żew dniu pogrzebu artysty będzie obowiązywać żałoba narodowa.


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy