Strona głównaLudzieZmarł Robert Hardy - Kornelusz Knot z "Harry'ego Pottera"

Zmarł Robert Hardy - Kornelusz Knot z "Harry'ego Pottera"

W wieku 91 lat zmarł Robert Hardy, aktor znany m.in. z filmów o Harrym Potterze (grał w nich Corneliusa Knota) i z serialu "Wszystkie zwierzęta duże i małe".
Zmarł Robert Hardy - Kornelusz Knot z "Harry'ego Pottera" [Robert Hardy fot. BBC] Robert Hardy urodził się 29 października 1925 roku w Gloucestershire w Wielkiej Brytanii. Studiował na Oxfordzie. Pod koniec lat 40. minionego wieku dołączył do zespołu Shakespeare Memorial Theatre at Stratford-upon-Avon, a w połowie lat 50. zaczął występować przed kamerą. W 1956 wcielał się w tytułową postać w serialu "David Copperfield". Kilka razy grał Winstona Churchilla - m.in. w produkcjach "Churchill w niełasce", "Churchill: 100 Days That Saved Britain" oraz "Marple". Nie zabrakło go także w cenionym i lubianym również w Polsce serialu "Wszystkie zwierzęta duże i małe", w którym portretował postać weterynarza Siegfrieda Farnona. W sumie wystąpił niemal w 140 rolach.

Poza aktorstwem interesował się historią, w szczególności średniowieczem. Napisał także dwie książki: "Longbow: A Social and Military History" i "The Great Warbow; From Hastings to the Mary Rose".

Doczekał się syna Paula i córek Justine i Emmy.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć