Strona głównaLudzieZmarła Maria Lopez - najstarsza dotychczas bloggerka

Zmarła Maria Lopez - najstarsza dotychczas bloggerka

Zmarła Maria Amelia Lopez, sędziwa Hiszpanka, która zyskała miano najstarszej bloggerki. Miała 97 lat.
Na 95-te urodziny pani Lopez otrzymała od swojego wnuka dostęp do Internetu oraz „kurs obsługi". Założyła blog i przez ostatnie 2,5 roku z dużą częstotliwością umieszczała w nim wpisy. Pierwszy wykonała w grudniu 2006 roku.

Jej zaduma nad życiem w starszym wieku, rozważania na temat hiszpańskiej polityki i międzynarodowych układów przysporzyły jej licznych fanów, blog pani Lopez odwiedziło ponad 1,5 miliona internautów.

Pisząc ze swego domu na wybrzeżu galicyjskim urodzona w 1911 roku bloggerka dotykała różnych spraw - opowiadała o swoich problemach zdrowotnych, wskazówkach lekarza co do radzenia sobie z zawrotami głowy, ale i opiniowała bieżące zdarzenia i współczesny sposób na życie.

Łącząc poczucie humoru i nostalgię dzieliła się z czytelnikami doświadczeniem starzenia się, opisywała też życie w Hispszpanii rządzonej przez dyktatora Francisco Franco.

„Kiedy surfuję po Internecie, zapominam o chorobie. To jest dobra rozrywka - móc komunikować się z ludźmi. Aktywuje mózg i daje ogromną siłę", napisała w jednym z ostatnich postów.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy