Strona głównaLudzieIrena Dziedzic nie żyje

Irena Dziedzic nie żyje

5 listopada 2018 roku, w wieku 93 lat zmarła Irena Dziedzic, polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, twórczyni pierwszego polskiego talk-show Tele-Echo. Informacja o jej śmierci pojawiła się w mediach dopiero dzisiaj, na dwa dni przed planowanym pogrzebem.
Irena Dziedzic nie żyje [Irena Dziedzic, fot. Mariusz Kubik, CC BY 3.0, Wikimedia Commons]
Irena Dziedzic urodziła się 20 czerwca 1925 w Kołomyi. Pracę zawodową rozpoczęła 1946 w „Echu Krakowa” i we wrocławskim „Słowie Polskim”. Od 1948 roku pracowała jako dziennikarka w Warszawie, początkowo w prasie ("Głos Ludu", "Ekspres Wieczorny"). W 1952 podjęła pracę w Polskim Radio, a cztery lata później znalazła się w Telewizji Polskiej, gdzie zasłynęła gprowadząc przez 25 lat (do kwietnia 1981) prprogram publicystyczno-rozrywkowy "Tele-Echo". Pracowała także w Dzienniku Telewizyjnym.

Od października 1983 do września 1991 prowadziła program "Wywiady Ireny Dziedzic". W latach 1977–1980 była gospodynią Festiwalu Interwizji w Sopocie.Po odejściu z telewizji, pojawiała się jeszcze przez pewien czas w Polskim Radiu.

Pogrzeb Ireny Dziedzic odbędzie się 14 stycznia w Laskach.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy