Strona głównaLudzieJohn Singleton nie żyje

John Singleton nie żyje

W szpitalu w Los Angeles zmarł dziś amerykański reżyser John Singleton. Miał 51 lat.
John Singleton nie żyje [John Singleton fot. Universal]
Sigleton znalazł się w szpitalu w wyniku . Od tego czasu pozostawał w śpiączce. Telewizja Fox 4 podała dziś informację o śmierci reżysera, by chwilę później bliscy reżysera wiadomość tę zdementowali.

Ostatecznie rodzina podjęła jednak decyzję by po dwóch tygodniach w śpiączce odłączyć twórcę od aparatury podtrzymującej życie.

Mając 24 lata John Singleton przeszedł do historii kina otrzymując jako najmłodszy reżyser w historii nominację do Oscara za debiutancki film "Chłopaki z sąsiedztwa". Twórca został także wtedy pierwszym Afro-Amerykaninem, który otrzymał nominację do Oscara za reżyserię. Dzięki filmowi popularność zdobyli także grający w nim aktorzy Cuba Gooding Jr., Angela Bassett, Ice Cube oraz Laurence Fishburne.

Na fali sukcesu wyreżyserował teledysk Michaela Jacksona "Remember the Time" z Eddiem Murphym, Iman i Magikiem Johnsonem. W 1993 roku zrealizował dramat "Poetic Justice - Film o miłości" z Janet Jackson i Tupakiem Shakurem. "Studenci" to film z 1995 roku z Jennifer Connelly i Ice Cube'em.

W 2000 roku zrealizował nową wersję "Shafta" z , a "Za szybcy, za wściekli" z 2003 roku to największy sukces kasowy reżysera. W filmie tym pojawili się nowi bohaterowie Roman Pierce (Tyrese Gibson) oraz Tej Parker (Ludacris) obecni w serii do dziś.

John Singleton pracował ostatnio przy serialu "Snowfall", którego był producentem i pomysłodawcą.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy