Strona głównaLudzieKora nie żyje

Kora nie żyje

Zmarła legendarna wokalistka, ikona polskiego rocka Olga Sipowicz - Kora. Jedna z najważniejszych postaci świata polskiej muzyki miała 67 lat.
Kora nie żyje Olga Sipowicz, znana wszystkim fanom muzyki jako zmarła dziś w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób. Artystka od 2004 roku cierpiała na nowotwór.

Kora urodziła się w 8 czerwca 1951 roku w Krakowie i przez całe życie była mocjo związna z tym miastem. To tutaj razem z z którym przez wiele lat była związana i Milo Curtisem założyła zespół Maanam, jedną z najważniejszych grup rockowych w polskiej muzyce. Kora i Jackowski napisali razem ponad 100 piosenek. Wśród nich takie przeboje jak "Boskie Buenos (Buenos Aires)", "Szał niebieskich ciał", "Eksplozja", "Raz-dwa-raz-dwa", "Krakowski Spleen", "Lucciola", "Lipstick on the Glass" czy "Się ściemnia".

Po rozpadzie Maanamu artystka z powodzeniem kontynuowała karierę solową wydając 11 płyt.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy