Strona głównaLudzieNie żyje Grzegorz Miecugow

Nie żyje Grzegorz Miecugow

Dziś w wieku 61 lat zmarł Grzegorz Miecugow - polski dziennikarz, publicysta, redaktor radiowej Trójki, wydawca i prezenter Wiadomości w TVP1, współtwórca i prezenter Faktów w TVN, prowadzący program Szkło kontaktowe w TVN24. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową.
Nie żyje Grzegorz Miecugow [Grzegorz Miecugow, fot. Ja Fryta, , CC BY-SA 3.0 Wikimednia Commons] urodził się 22 listopada 1955 w Krakowie. Ukończył studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w teatrze na Rozdrożu, potem przez krótki czas w redakcji informacyjnej lokalnego warszawskiego radia, skąd odszedł w stanie wojennym. Przez długi czas związany z radiowa Trójką, w 1989 przeszedł do TVP, gdzie był prezenterem i wydawcą Wiadomości. W 1997 roku zaczął pracę w Faktach TVN. Z tą stacją telewizyjną był związany do końca życia, współtworzył także kanał informacyjny TVN24.

W roku 2001 poprowadził w TVN pierwszą serię reality show "Big Brother". Od stycznia 2005 współprowadził program "Szkło kontaktowe", za który wraz z Tomaszem Sianeckim został uhonorowany Wiktorem w 2006 roku. Został również prowadzącym programu publicystycznego "Inny punkt widzenia", w którym rozmawiał z zaproszonym gościem o otaczającej nas rzeczywistości z perspektywy odległej od bieżących wydarzeń, refleksyjnej.

Miecugow pisał także felietony oraz książki, był też wykładowcą dziennikarstwa Collegium Civitas.

Kilka miesięcy temu publicznie odniósł się do z którą walczył, wskazując że może ona być bardzo poważna.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

TRZY + DWA =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X