Strona głównaLudzieZmarła Krystyna Sienkiewicz

Zmarła Krystyna Sienkiewicz

Dziś w Warszawie zmarła Krystyna Sienkiewicz - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, znana z takich produkcji jak "Rodzina Leśniewskich", "Lekarstwo na miłość" czy "Rzeczpospolita babska" oraz występów kabaretowych. Miała 82 lata.
Krystyna Sienkiewicz fot. Sławek Skonieczny, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsKrystyna Waleria Sienkiewicz urodziła się 14 lutego 1935 w Ostrowi Mazowieckiej. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, jednak w międzyczasie zaczęła grać Studenckim Teatrze Satyryków, co zaowocowało dalszym rozwojem aktorskiej kariery filmowej i teatralnej.

Związana z kilkoma warszawskimi teatrami, na dużym i małym ekranie pojawiała się najczęściej w rolach komediowych. Występowała też w "" czy w "Kabarecie Olgi Lipińskiej".

Przez całe życie angażowała się w różnego rodzaju działania charytatywne - szczególnie bliska była jej opieka nad zwierzętami. Była m.in. prezesem Fundacji prowadzącej schronisko w Milanówku. Sama również w swoim domu opiekowała się gromadką zwierzaków.

Od kilku lat cierpiała na liczne problemy zdrowotne - w 2014 roku przeszła , cierpiała też a nowotwór gałki ocznej.

fot. Facebook/Kuba SienkiewiczO śmierci aktorki poinformował na jej bratanek - Kuba Sienkiewicz.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X