Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Ludzie Artykuły

Brigitte Bardot kończy 80 lat

Brigitte Bardot, fot. r2hox from Madrid, Spain - Lisboa CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsSłynna aktorka, seks-symbol lat sześćdziesiątych, obrończyni praw zwierząt - Brigitte Bardot kończy 80 lat.

więcej »

Robin Williams nie żyje. Popełnił samobójstwo

Robin Williams, fot. Ewa Rinaldi, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsRobin Williams został znaleziony martwy w swoim domu w Kalifornii. Prawdopodobną przyczyną śmierci aktora było samobójstwo.

więcej »

Sandra Bullock kończy 50 lat

Sandra Bullock, fot.  Richard Goldschmidt, CC BY 3.0, Wikimedia CommonsZnana ze swojego śmiechu w "Miss Agent", partnerka Keanu Reevsa w ultra-szybkiej jeździe, laureatka Oscara i Złotej Maliny, aktorka i producentka filmowa - Sandra Bullock obchodzi dziś pięćdziesiąte urodziny.

więcej »

A my ciągle gramy... - Marek Niedźwiecki nie tylko o muzyce

Marek Niedźwiedzki, fot. R.komorowski , CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsO tym czy rzeczywiście muzyka łączy pokolenia, o fenomenie Listy Przebojów Programu Trzeciego i o zmianach jakie miały miejsce przez ponad 30 lat jej istnienia rozmawiamy z Markiem Niedźwieckim - dziennikarzem radiowycm, którego głos znany jest chyba każdemu miłośnikowi muzyki.

więcej »

Wojciech Jaruzelski nie żyje

Wojciech Jaruzelski, fot. colasito77, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsDziś, w jednym z warszawskich szpitali, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Jaruzelski. Miał 91 lat.

więcej »

Miłości nie trzeba się bać - wywiad z Katarzyną Grocholą

Katarzyna Grochola, fot. A. GolecWiem na pewno, że miłość to naprawdę jedyna rzecz do której ludzie tęsknią. Władza, pieniądze, kariera są tylko jej substytutami, zaprzeczają temu podstawowemu pragnieniu. I temu, że tak naprawdę zostaliśmy stworzeni do dobrego życia we dwoje – z Katarzyną Grocholą rozmawiamy o miłości, książkach, zmianach i o tym jak się zostaje pisarką.

więcej »

Jan Paweł II - droga na ołtarze

fot. 2papisanti.orgJeden z najkrócej trwających procesów kanonizacyjnych w nowożytnej historii Kościoła daje Polakom jeszcze większy powód do dumy z papieża - Polaka. Jan Paweł II już w najbliższą niedzielę zostanie ogłoszony świętym Kościoła Katolickiego.

więcej »

Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak - "dobrzy ludzie dodają nam skrzydeł"

M. Graff i A. Mikołajczak, fot. Iza MikoO sztuce która musi docierać do ludzkich serc, o tworzeniu i działalności charytatywnej, o trudnym ale pięknym wspólnym życiu aktorskiego małżeństwa mówią pisarka i aktorka Marzanna Graff oraz aktor Aleksander Mikołajczak.

więcej »

Dzień Mężczyzn 2014. Panowie u władzy

fot. collage Senior.plW ramach realizacji postulatów pełnej równości płci obchodzimy także Dzień Mężczyzn. Jeszcze nie jest tak świętowany, jak Dzień Kobiet, ale powoli data 10 marca staje się okazją do obdarowywania podarunkami panów i pogłębionej debaty o kulturowych rolach płciowych. Z okazji święta mężczyzn proponujemy krótką listę panów, którzy wiodą prym w polityce, biznesie, sztuce i filantropii.

więcej »

Dzień Kobiet 2014: kobiety, które rządzą światem

fot. collage Senior.plNie jest prawdą, że kobiety grają jedynie role drugoplanowe. W niemal każdej dziedzinie można są panie, które ją zawojowały i stanowią wzór dla nowicjuszy. Oczywiście potrzebowały do tego talentu i uporu, a także czasu. Oto galeria seniorek, którym udało się dostać na szczyty w określonych dyscyplinach: sztuce, polityce, biznesie i filantropii.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy EWST.pl Pola Nadziei Hospicja.pl Kosciol.pl Oferty pracy