Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Ludzie Artykuły

Jan A. P. Kaczmarek - Najlepsze jeszcze przede mną

fot. PrzekrójKiedy mieszkałem w Polsce, głęboko wierzyłem, że film jest niższym rodzajem sztuki. Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego bije się brawo po premierze. Jakim cudem za przesuwający się pasek filmu otrzymuje się oklaski? Tak naprawdę zawodowo zająłem się filmem dopiero w Los Angeles. Zobaczyłem, jak intensywnie się tu pracuje, jak nieprawdopodobna jest etyka pracy. Każdy film robi się tak, jakby był ostatni albo najlepszy na świecie. Teraz rozumiem te oklaski.

więcej »

Tym razem nie oddzwonił... - wspomnienie o Januszu Zakrzeńskim

Janusz Zakrzeński, fot. Marzanna GraffPatrzę na wspólne zdjęcia, siedzę nad scenariuszem spektaklu w którym mieliśmy razem zagrać za tych kilkanaście dni. Pod ścianą maczuga - dostaliśmy ją razem z tytułem "Ambasador Sybiraków", na ścianie "Bursztynowe drzewo" - nagroda od Kaszubów za kolejny nasz wspólny spektakl... Wszędzie jest obecny, tyle go wokół.

więcej »

Maria i Lech Kaczyńscy - zwyczajna niezwyczajna para prezydencka

Lech i Maria kaczyńscyl, fot. prezydent.plW katastrofie samolotu pod Smoleńskiem śmierć poniosły najważniejsze osoby w państwie. Zginęła para prezydencka, członkowie kancelarii, posłowie i senatorowie, przywódcy instytucji państwowych, wojskowi. Tragedia wstrząsnęła całym krajem. Od feralnej soboty wszyscy Polacy, bez względu na przekonania polityczne, ze wzruszeniem wspominają szczególnie Marię i Lecha Kaczyńskich.

więcej »

Piotr Adamczyk - Chopin, papież, amant, fałszerz...

Piotr Adamczyk, fot. PrzekrójJuż nie jest wstydem zagrać w reklamie. Być może nie będzie wstydem zagrać w reality show, chociaż na razie na szczęście jest. Zmienia się rynek, czas i ocena widzów. I my także powinniśmy się zmieniać.

więcej »

Teresa Żylis-Gara: "trzeba zostawić sobie czas"

Jest uważana za jedną z najwybitniejszych współczesnych śpiewaczek sopranowych. Występowała na najsłynniejszych światowych scenach, m. in. w Operze Paryskiej, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie czy La Scali w Mediolanie. Koncertowała z najsławniejszymi artystami operowymi. Kunszt Maestry Teresy Żylis-Gary doceniono w Polsce i na całym świecie. Została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymała też doktorat honoris causa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

więcej »

Jerzy Stuhr - Ciągle mam głód zrobienia filmu

Kadr z filmu Mistyfikacja, fot. Syrena Films Glinka AgencyReżyser musi być pomiędzy poetą a kapralem, a jeszcze teraz trzeba dodać biznesmenem. Ja tych zdolności menedżerskich absolutnie nie mam i już się ich nie nauczę, ale mam trochę więcej pieniędzy. Jak mówi kontrabasista: olewam tych menedżerów i sobie zapłacę sam - mówi ironicznie Jerzy Stuhr.

więcej »

Emilia Krakowska - "Zawsze byłam artystką, a dopiero potem żoną"

Emilia Krakowska, fot. Sławek Skonieczny, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsJak sama mówi, ceni wartości rodzinne, jednak zaangażowanie w pracę okazało się nie do pogodzenia z życiem prywatnym. Na scenie daje z siebie wszystko, ale to nie oznacza, że grywa tylko w wielkich filmach i spektaklach - bierze, co dają, bo na tym polega praca aktorka. Zdystansowana, ale tryskająca poczuciem humoru, dojrzała, ale i bezceremonialna, temperamentna, ale wytworna - Emilia Krakowska.

więcej »

Stanisława Ryster - „nie uważam, że dobry smak i dbałość o wygląd są archaiczne”

Stanisława Ryster - „nie uważam, że dobry smak i dbałość o wygląd są archaiczne”Powszechnie kojarzona jest z telewizją. Przez ponad 30 lat prowadziła „Wielką Grę". Trzy lata temu program został wycofany, dziś telewizja chce przypomnieć słynny teleturniej, a w związku z tym Stanisława Ryster wraca do pracy. Prezenterka już cieszy się na myśl o powrocie do ulubionego zajęcia.

więcej »

Krystyna Tkacz - w życiu człowiek ciągle liczy na to, że wszystko jeszcze jest przed nim

Krystyna Tkacz - w życiu człowiek ciągle liczy na to, że wszystko jeszcze jest przed nimNa scenie od kilkudziesięciu lat, gra na fortepianie, klarnecie i perkusji, projektuje swoje stroje i torebki, zajmuje ją również urządzanie wnętrz, niedawno wydała płytę, na której zaprezentowała swoje interpretacje utworów Kurta Tucholskyego słowem - to człowiek orkiestra, czyli Krystyna Tkacz. Wieloletnie doświadczenie nie oznacza, że zwalnia tempo, przecież - jak sama mówi - „w życiu, także tym artystycznym, człowiek ciągle liczy na to, że wszystko jeszcze jest przed nim".

więcej »

Brigitte Bardot: „Dałam mężczyznom urodę i młodość. Doświadczenie i mądrość dam zwierzętom"

Brigitte Bardot, fot. Cdrik b06, lic. GFDL Wikimedia CommonsByła obiektem pożądania większości męskiej populacji w latach 50-tych i 60-tych i jedną z pierwszych aktorek, o której sponte sua mówiło się „seks-bomba". Dziś wielu ocenia, że czas obszedł się z nią znacznie grzej niż np. z Sophią Loren. 75-letnia Brigitte Bardot nie pretenduje jednak do miana wapma, wykorzystuje swój status gwiazdy, aby walczyć o prawa zwierząt.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Kobiety.net.pl eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X