Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Ludzie Artykuły

Piotr Adamczyk - Chopin, papież, amant, fałszerz...

Piotr Adamczyk, fot. PrzekrójJuż nie jest wstydem zagrać w reklamie. Być może nie będzie wstydem zagrać w reality show, chociaż na razie na szczęście jest. Zmienia się rynek, czas i ocena widzów. I my także powinniśmy się zmieniać.

więcej »

Teresa Żylis-Gara: "trzeba zostawić sobie czas"

Jest uważana za jedną z najwybitniejszych współczesnych śpiewaczek sopranowych. Występowała na najsłynniejszych światowych scenach, m. in. w Operze Paryskiej, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie czy La Scali w Mediolanie. Koncertowała z najsławniejszymi artystami operowymi. Kunszt Maestry Teresy Żylis-Gary doceniono w Polsce i na całym świecie. Została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymała też doktorat honoris causa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

więcej »

Jerzy Stuhr - Ciągle mam głód zrobienia filmu

Kadr z filmu Mistyfikacja, fot. Syrena Films Glinka AgencyReżyser musi być pomiędzy poetą a kapralem, a jeszcze teraz trzeba dodać biznesmenem. Ja tych zdolności menedżerskich absolutnie nie mam i już się ich nie nauczę, ale mam trochę więcej pieniędzy. Jak mówi kontrabasista: olewam tych menedżerów i sobie zapłacę sam - mówi ironicznie Jerzy Stuhr.

więcej »

Emilia Krakowska - "Zawsze byłam artystką, a dopiero potem żoną"

Emilia Krakowska, fot. Sławek Skonieczny, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsJak sama mówi, ceni wartości rodzinne, jednak zaangażowanie w pracę okazało się nie do pogodzenia z życiem prywatnym. Na scenie daje z siebie wszystko, ale to nie oznacza, że grywa tylko w wielkich filmach i spektaklach - bierze, co dają, bo na tym polega praca aktorka. Zdystansowana, ale tryskająca poczuciem humoru, dojrzała, ale i bezceremonialna, temperamentna, ale wytworna - Emilia Krakowska.

więcej »

Stanisława Ryster - „nie uważam, że dobry smak i dbałość o wygląd są archaiczne”

Stanisława Ryster - „nie uważam, że dobry smak i dbałość o wygląd są archaiczne”Powszechnie kojarzona jest z telewizją. Przez ponad 30 lat prowadziła „Wielką Grę". Trzy lata temu program został wycofany, dziś telewizja chce przypomnieć słynny teleturniej, a w związku z tym Stanisława Ryster wraca do pracy. Prezenterka już cieszy się na myśl o powrocie do ulubionego zajęcia.

więcej »

Krystyna Tkacz - w życiu człowiek ciągle liczy na to, że wszystko jeszcze jest przed nim

Krystyna Tkacz - w życiu człowiek ciągle liczy na to, że wszystko jeszcze jest przed nimNa scenie od kilkudziesięciu lat, gra na fortepianie, klarnecie i perkusji, projektuje swoje stroje i torebki, zajmuje ją również urządzanie wnętrz, niedawno wydała płytę, na której zaprezentowała swoje interpretacje utworów Kurta Tucholskyego słowem - to człowiek orkiestra, czyli Krystyna Tkacz. Wieloletnie doświadczenie nie oznacza, że zwalnia tempo, przecież - jak sama mówi - „w życiu, także tym artystycznym, człowiek ciągle liczy na to, że wszystko jeszcze jest przed nim".

więcej »

Brigitte Bardot: „Dałam mężczyznom urodę i młodość. Doświadczenie i mądrość dam zwierzętom"

Brigitte Bardot, fot. Cdrik b06, lic. GFDL Wikimedia CommonsByła obiektem pożądania większości męskiej populacji w latach 50-tych i 60-tych i jedną z pierwszych aktorek, o której sponte sua mówiło się „seks-bomba". Dziś wielu ocenia, że czas obszedł się z nią znacznie grzej niż np. z Sophią Loren. 75-letnia Brigitte Bardot nie pretenduje jednak do miana wapma, wykorzystuje swój status gwiazdy, aby walczyć o prawa zwierząt.

więcej »

Sophia Loren - włoska ikona kina

Sophia Loren, fot. Chrisa Hickey, http://www.flickr.com/photos/chrisahickey, Creative CommonsZachwycająca twarz, ogromne migdałowe oczy, orli nos, pięknie wyrzeźbione podbródek i szyja, biodra podkreślające kobiecą figurę - jej wizerunek wykreował setki fantazji i zarobił miliony dolarów. Uroda Sophii Loren wydaje się nieprzemijająca, jako 71-latka otrzymała miano naturalnie najpiękniejszej osoby na świecie, a rok później pojawiła się nago na zdjęciach w kalendarzu Pirelli. Dziś kończy 75 lat.

więcej »

Tommy Lee Jones - "szeryf" o teksańskiej fantazji

Tommy Lee Jones, fot. gdcgraphics, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsTommy Lee Jones urósł w naszym kraju do miana legendy. Z Oscarem na koncie i 50 filmami w dorobku jest jednym z najbardziej rozpoznawanych aktorów na świecie. Teksańska fantazja jego ról to zapewne wypadkowa pochodzenia artysty. Wkrótce skończy 63 lata, ale nie opracowuje planu emerytalnego, obecnie pracuje nad obrazem podejmującym tematy egzystencjalne - "The Sunset Limited".

więcej »

Tina Turner - simply the best

Tina Turner, fot. WalaCceSkończyła siedemdziesiąt lat, ale wydaje się o tym nie pamiętać: „śmiga" po scenie w legginsach i świecących tunikach, wykonuje odważne akrobacje z tancerkami młodszymi od siebie o pół wieku i śpiewa niezmiennie mocnym, elektryzującym głosem.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X