Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Ludzie Artykuły

Odeszli, zostaną w pamięci...

© sumnersgraphicsinc - Fotolia.comOd ostatnich Zaduszek odeszło wiele osób znanych nam z pierwszych stron gazet, telewizji, ekranów kin... Politycy, artyści, społecznicy. Przegrali z wiekiem, chorobą lub ich życie zostało niespodziewanie przerwane przez tragedię. Dziś wspominamy tych, którzy opuścili nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

więcej »

Marek Kondrat - "gdy przestajemy się spieszyć, umiemy już smakować życie"

Marek Kondrat, fot. Piotr Pabiański www.winarium.pl, CC BY 3.0, Wikimedia CommonsMówi, że nie żałuje żadnej ze swych ról, choć niegdyś nie dysponował szerokim wachlarzem wyboru. Ma na swoim koncie dziesiątki kreacji i jest jednym z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Kilka lat temu uznał jednak, że czas na artystyczną emeryturę, przyznał bowiem, że dla aktorów w dojrzałym wieku nie ma zbyt wielu propozycji. Teraz zajmuje się prowadzeniem sklepu z winami, reklamowaniem jednego z banków i traceniem czasu na to, co sam sobie wymyśli.

więcej »

Hugh Grant - „Był sobie (pięćdziesięcioletni) chłopiec”

Hugh Grant, fot. Ketchupfreak88, Wikimedia CommonsPrzed „Czterema weselami o pogrzebem" niewielu o nim słyszało. Ten głośny film zmienił karierę Hugh Granta. Aktor stał się specem od romantycznych komedii i ról niesfornych, acz miłych chłopców, którzy potrzebują odpowiedniego impulsu, by wraz z ukochaną przy boku żyć długo i szczęśliwie. Cóż, w końcu dojrzał. 9-go września kończy 50 lat.

więcej »

David Duchovny - pięćdziesięciolatek z młodzieńczymi planami

David Duchovny, fot. Ford Motor Company, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsCo oznacza skończenie pięćdziesięciu lat? Na pewno - co oczywiste - pół wieku za sobą, a dla słynnych Amerykanów kartka z życzeniami od AARP (American Association of Retired Persons, Amerykańskie Stowarzyszenie Emerytów). Dla wielu jest to też czas podsumowań, nowych planów, zwolnienia tempa, rozłąki z dorosłymi już pociechami. David Duchovny wymyka się stereotypom, czasu nie jest oczywiście w stanie cofnąć, ale półwiecze w jego przypadku to opieka nad małymi dziećmi, odbudowywanie małżeństwa i kontynuacja gry w kontrowersyjnym serialu „Californication".

więcej »

Jan A. P. Kaczmarek - Najlepsze jeszcze przede mną

fot. PrzekrójKiedy mieszkałem w Polsce, głęboko wierzyłem, że film jest niższym rodzajem sztuki. Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego bije się brawo po premierze. Jakim cudem za przesuwający się pasek filmu otrzymuje się oklaski? Tak naprawdę zawodowo zająłem się filmem dopiero w Los Angeles. Zobaczyłem, jak intensywnie się tu pracuje, jak nieprawdopodobna jest etyka pracy. Każdy film robi się tak, jakby był ostatni albo najlepszy na świecie. Teraz rozumiem te oklaski.

więcej »

Tym razem nie oddzwonił... - wspomnienie o Januszu Zakrzeńskim

Janusz Zakrzeński, fot. Marzanna GraffPatrzę na wspólne zdjęcia, siedzę nad scenariuszem spektaklu w którym mieliśmy razem zagrać za tych kilkanaście dni. Pod ścianą maczuga - dostaliśmy ją razem z tytułem "Ambasador Sybiraków", na ścianie "Bursztynowe drzewo" - nagroda od Kaszubów za kolejny nasz wspólny spektakl... Wszędzie jest obecny, tyle go wokół.

więcej »

Maria i Lech Kaczyńscy - zwyczajna niezwyczajna para prezydencka

Lech i Maria kaczyńscyl, fot. prezydent.plW katastrofie samolotu pod Smoleńskiem śmierć poniosły najważniejsze osoby w państwie. Zginęła para prezydencka, członkowie kancelarii, posłowie i senatorowie, przywódcy instytucji państwowych, wojskowi. Tragedia wstrząsnęła całym krajem. Od feralnej soboty wszyscy Polacy, bez względu na przekonania polityczne, ze wzruszeniem wspominają szczególnie Marię i Lecha Kaczyńskich.

więcej »

Piotr Adamczyk - Chopin, papież, amant, fałszerz...

Piotr Adamczyk, fot. PrzekrójJuż nie jest wstydem zagrać w reklamie. Być może nie będzie wstydem zagrać w reality show, chociaż na razie na szczęście jest. Zmienia się rynek, czas i ocena widzów. I my także powinniśmy się zmieniać.

więcej »

Teresa Żylis-Gara: "trzeba zostawić sobie czas"

Jest uważana za jedną z najwybitniejszych współczesnych śpiewaczek sopranowych. Występowała na najsłynniejszych światowych scenach, m. in. w Operze Paryskiej, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie czy La Scali w Mediolanie. Koncertowała z najsławniejszymi artystami operowymi. Kunszt Maestry Teresy Żylis-Gary doceniono w Polsce i na całym świecie. Została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymała też doktorat honoris causa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

więcej »

Jerzy Stuhr - Ciągle mam głód zrobienia filmu

Kadr z filmu Mistyfikacja, fot. Syrena Films Glinka AgencyReżyser musi być pomiędzy poetą a kapralem, a jeszcze teraz trzeba dodać biznesmenem. Ja tych zdolności menedżerskich absolutnie nie mam i już się ich nie nauczę, ale mam trochę więcej pieniędzy. Jak mówi kontrabasista: olewam tych menedżerów i sobie zapłacę sam - mówi ironicznie Jerzy Stuhr.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl eGospodarka.pl Pola Nadziei Oferty pracy