Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Ludzie Artykuły

Tym razem nie oddzwonił... - wspomnienie o Januszu Zakrzeńskim

Janusz Zakrzeński, fot. Marzanna GraffPatrzę na wspólne zdjęcia, siedzę nad scenariuszem spektaklu w którym mieliśmy razem zagrać za tych kilkanaście dni. Pod ścianą maczuga - dostaliśmy ją razem z tytułem "Ambasador Sybiraków", na ścianie "Bursztynowe drzewo" - nagroda od Kaszubów za kolejny nasz wspólny spektakl... Wszędzie jest obecny, tyle go wokół.

więcej »

Maria i Lech Kaczyńscy - zwyczajna niezwyczajna para prezydencka

Lech i Maria kaczyńscyl, fot. prezydent.plW katastrofie samolotu pod Smoleńskiem śmierć poniosły najważniejsze osoby w państwie. Zginęła para prezydencka, członkowie kancelarii, posłowie i senatorowie, przywódcy instytucji państwowych, wojskowi. Tragedia wstrząsnęła całym krajem. Od feralnej soboty wszyscy Polacy, bez względu na przekonania polityczne, ze wzruszeniem wspominają szczególnie Marię i Lecha Kaczyńskich.

więcej »

Piotr Adamczyk - Chopin, papież, amant, fałszerz...

Piotr Adamczyk, fot. PrzekrójJuż nie jest wstydem zagrać w reklamie. Być może nie będzie wstydem zagrać w reality show, chociaż na razie na szczęście jest. Zmienia się rynek, czas i ocena widzów. I my także powinniśmy się zmieniać.

więcej »

Teresa Żylis-Gara: "trzeba zostawić sobie czas"

Jest uważana za jedną z najwybitniejszych współczesnych śpiewaczek sopranowych. Występowała na najsłynniejszych światowych scenach, m. in. w Operze Paryskiej, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie czy La Scali w Mediolanie. Koncertowała z najsławniejszymi artystami operowymi. Kunszt Maestry Teresy Żylis-Gary doceniono w Polsce i na całym świecie. Została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymała też doktorat honoris causa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

więcej »

Jerzy Stuhr - Ciągle mam głód zrobienia filmu

Kadr z filmu Mistyfikacja, fot. Syrena Films Glinka AgencyReżyser musi być pomiędzy poetą a kapralem, a jeszcze teraz trzeba dodać biznesmenem. Ja tych zdolności menedżerskich absolutnie nie mam i już się ich nie nauczę, ale mam trochę więcej pieniędzy. Jak mówi kontrabasista: olewam tych menedżerów i sobie zapłacę sam - mówi ironicznie Jerzy Stuhr.

więcej »

Emilia Krakowska - "Zawsze byłam artystką, a dopiero potem żoną"

Emilia Krakowska, fot. Sławek Skonieczny, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsJak sama mówi, ceni wartości rodzinne, jednak zaangażowanie w pracę okazało się nie do pogodzenia z życiem prywatnym. Na scenie daje z siebie wszystko, ale to nie oznacza, że grywa tylko w wielkich filmach i spektaklach - bierze, co dają, bo na tym polega praca aktorka. Zdystansowana, ale tryskająca poczuciem humoru, dojrzała, ale i bezceremonialna, temperamentna, ale wytworna - Emilia Krakowska.

więcej »

Stanisława Ryster - „nie uważam, że dobry smak i dbałość o wygląd są archaiczne”

Stanisława Ryster - „nie uważam, że dobry smak i dbałość o wygląd są archaiczne”Powszechnie kojarzona jest z telewizją. Przez ponad 30 lat prowadziła „Wielką Grę". Trzy lata temu program został wycofany, dziś telewizja chce przypomnieć słynny teleturniej, a w związku z tym Stanisława Ryster wraca do pracy. Prezenterka już cieszy się na myśl o powrocie do ulubionego zajęcia.

więcej »

Krystyna Tkacz - w życiu człowiek ciągle liczy na to, że wszystko jeszcze jest przed nim

Krystyna Tkacz - w życiu człowiek ciągle liczy na to, że wszystko jeszcze jest przed nimNa scenie od kilkudziesięciu lat, gra na fortepianie, klarnecie i perkusji, projektuje swoje stroje i torebki, zajmuje ją również urządzanie wnętrz, niedawno wydała płytę, na której zaprezentowała swoje interpretacje utworów Kurta Tucholskyego słowem - to człowiek orkiestra, czyli Krystyna Tkacz. Wieloletnie doświadczenie nie oznacza, że zwalnia tempo, przecież - jak sama mówi - „w życiu, także tym artystycznym, człowiek ciągle liczy na to, że wszystko jeszcze jest przed nim".

więcej »

Brigitte Bardot: „Dałam mężczyznom urodę i młodość. Doświadczenie i mądrość dam zwierzętom"

Brigitte Bardot, fot. Cdrik b06, lic. GFDL Wikimedia CommonsByła obiektem pożądania większości męskiej populacji w latach 50-tych i 60-tych i jedną z pierwszych aktorek, o której sponte sua mówiło się „seks-bomba". Dziś wielu ocenia, że czas obszedł się z nią znacznie grzej niż np. z Sophią Loren. 75-letnia Brigitte Bardot nie pretenduje jednak do miana wapma, wykorzystuje swój status gwiazdy, aby walczyć o prawa zwierząt.

więcej »

Sophia Loren - włoska ikona kina

Sophia Loren, fot. Chrisa Hickey, http://www.flickr.com/photos/chrisahickey, Creative CommonsZachwycająca twarz, ogromne migdałowe oczy, orli nos, pięknie wyrzeźbione podbródek i szyja, biodra podkreślające kobiecą figurę - jej wizerunek wykreował setki fantazji i zarobił miliony dolarów. Uroda Sophii Loren wydaje się nieprzemijająca, jako 71-latka otrzymała miano naturalnie najpiękniejszej osoby na świecie, a rok później pojawiła się nago na zdjęciach w kalendarzu Pirelli. Dziś kończy 75 lat.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X