Strona głównaLudzieRingo Starr otrzymał tytuł szlachecki

Ringo Starr otrzymał tytuł szlachecki

Ringo Starr, perkusista The Beatles, otrzymał właśnie tytuł szlachecki. 77-letni muzyk będzie mógł teraz podobnie jak jego kompan Paul McCartney używać przed imieniem słowa "sir". Tytuł Ringo Starr odebrał od Wiliama, księcia Cambridge.
- To wiele dla mnie znaczy - mówi - Czuję się doceniony za to co zrobiliśmy. Byłem naprawdę szczęśliwy mogąc przyjąć to wyróżnienie.
Muzyk wspomniał przy okazji, że po raz pierwszy pojawił się w Buckingham Palace 53 lata wcześniej by odebrać razem z The Beatles Order Imperium Brytyjskiego. Grupa The Beatles pierwszy longplay wydała w 1963 roku, ale pod koniec 1965 miała ich na koncie już sześć.

Ringo Starr zaprzeczył przy okazji informacjom Johna Lennona o tym, że 53 lata temu muzycy wymknęli się do toalety w Buckingham Palace by zapalić papierosa.
Kto rozpowiada takie bzdury - miał żartować Ringo Starr - Nie zamierzam roznosić tych plotek.
Ringo Starr przed ceremonią spotkał się z . Przyjaciel dał mu jedną radę: "Uśmiechaj się".

Ringo Starr fot. Archiwum artystyRingo Starr jest dwukrotnym członkiem Rock and Roll Hall of Fame - jako członek The Beatles i jako solista. Po rozpadzie kwartetu z Liverpoolu rozpoczął trwającą do dziś karierę solową. Bywał też aktorem. Stworzył Ringo Starr & His All-Starr Band. Grupa miała kilkanaście inkarnacji, w każdej z nich grali legendarni muzycy. Ringo ma na koncie 18 płyt solowych. Najlepiej poradziła sobie "Ringo" z 1973 roku, która w USA pokryła się platyną (drugie miejsce na Billboardzie), a w ojczyźnie muzyka złotem. Największe solowe przeboje Ringo Starra to "Photograph", "You're Sixteen" i "Back Off Boogaloo".

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy