Strona głównaLudzieNie żyje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

Nie żyje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

Dziś w szpitalu w Gdańsku zmarł Paweł Adamowicz, który wczoraj został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP. W całej Polsce bedą odbywały się spotkania i marsze przeciw nienawiści. Dzień pogrzebu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie zostanie ogłoszony dniem żałoby narodowej – poinformował Prezydent Andrzej Duda.
Nie żyje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska Śmierć prezydenta Gdańska nastąpiła po kilunastogodzinnej walce o jego życie. Wczoraj wieczorem, tuż po swoim przemówieniu na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Adamowicz został zaatakowany przez mężczyznę uzbrojonego w nóż. Napastnikiem był gdańszczanin Stefan W. Prezydent w stanie bardzo ciężkim został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, jednak mimo wielogodzinnej operacji i nie udało się go uratować.

Paweł Adamowicz urodził się w Gdańsku 2 listopada 1965 roku. Był prawnikiem, samorządoowcem i politykiem. Działał w opozycji demokratycznej w czasach PRL. W latach 1990–1993 był prorektorem Uniwersytetu Gdańskiego, w latach 1994–1998 przewodniczącym rady miasta Gdańska. Funkcję prezydenta Gdańska pełnił nieprzerwanie od 1998 roku. W chwili śmierci miał 53 lata.
Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję, bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam! – mówił Paweł Adamowicz w swoim ostatnim przemówieniu.


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 20:20:00, 14-01-2019 amelia

  Gdańsk dla Adamowicza 💔


  https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
 • 23:38:57, 14-01-2019 admin

  W imieniu zespołu Senior.pl oraz Klub Senior Cafe pragniemy wyrazić nasz żal i smutek z powodu śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim, a także wszystkim gdańszczanom.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • eGospodarka.pl
 • Pola Nadziei
 • EWST.pl
 • Kosciol.pl
 • Oferty pracy