Strona głównaLudzieZbigniew Wodecki nie żyje

Zbigniew Wodecki nie żyje

Dziś zmarł Zbigniew Wodecki, polski wokalista, skrzypek i trębacz, twórca przebojów "Chałupy Welcome to", "Rzuć to wszystko co złe", "Z tobą chcę oglądać świat". Miał 67 lat.
Zbigniew Wodecki nie żyje [Zbigniew Wodecki, fot. CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons] 8 maja 2017 artysta przeszedł udar mózgu i trafił do szpitala w Warszawie. Zmarł 22 maja.

- W piątek 5 maja przeszedł w Warszawie operację bypass-ów - czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie artysty. - Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22 maja w jednym z warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie.

Grał z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Ireną Santor, Krystyną Prońko czy Zdzisławą Sośnicką. Wystąpił w serialach "Miodowe lata", "Klan" czy "Świat według Kiepskich". Był gospodarzem telewizyjnego show muzycznego "Droga do gwiazd". Był też odpowiedzialny za piosenkę przewodnią do bajki "Pszczółka Maja".

W ostatnich latach , z którym podczas serii występów i na koncertowym wydawnictwie ("1976: A Space Odyssey") przypomniał swój imienny album z 1976 roku.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Kobiety.net.pl
  • Hospicja.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy