Strona głównaLudzie2017-2018 Odeszli... zostaną w naszej pamięci

2017-2018 Odeszli... zostaną w naszej pamięci

Pierwsze dni listopada to czas, kiedy wspominamy zmarłych – naszych najbliższych, ale także tych, których znaliśmy z mediów, okładek książek, desek teatrów… Przypominamy dziś tych, którzy opuścili nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy, pozostawiając po sobie dzieła życia i pamięć…
2017-2018 Odeszli... zostaną w naszej pamięci

Listopad

5.11
W Krakowie zmarł Roman Bratny (Roman Mularczyk), publicysta i scenarzysta filmowy, autor m.in. powieści jak "Kolumbowie. Rocznik 20". Uczestnik Powstania Warszawskiego. Miał 96 lat.

W wieku 86 lat odszedł Walery Pisarek, językoznawca i prasoznawca, specjalista socjolingwistyki, przewodniczący jury i autor większości tekstów popularnego konkursu ortograficznego "Ogólnopolskie dyktando".

13.11
Polska aktorka zmarła w wieku 94 lat. Ostatni raz pojawiła się publicznie w marcu 2013 roku podczas 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, gdzie świętowała swój jubileusz pracy artystycznej. Cierpiała na chorobę Alzheimera.

18.11
W wieku 64 lat zmarł Malcolm Young gitarzysta australijskiej formacji rockowej AC/DC.

20.11
W Warszawie zmarł Janusz Wójcik, polski piłkarz, trener i polityk, selekcjoner polskiej reprezentacji olimpijskiej w piłce nożnej, z którą zdobył srebrny medal igrzysk w Barcelonie w 1992 roku.

21.11
W wieku 86 lat odeszła aktorka i piosenkarka . Sławę przyniósł jej serial "Dotyk anioła".

Grudzień

17.12
W Krakowie zmarł Aleksander Moczulski, polski filolog, poeta, autor tekstów piosenek. Jego poezję śpiewali m.in. Skaldowie, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau oraz Czesław Niemen. Był też autorem tekstów do oratoriów Jana Kantego Pawluśkiewicza. Miał 79 lat.

Styczeń

8.01
France Gall, popularna francuska piosenkarka, zmarła w wieku 70 lat.

15.01
W wieku 46 lat zmarła Dolores O'Riordan, wokalistka znana przede wszystkim z The Cranberries.

22.01
W Portland zmarła . amerykańska pisarka, jedna z najsłynniejszych autorek książek SF i fantasy - między innymi serii "Ziemiomorze" i "Ekumena". Miała 88 lat.

27.01
W Liatorp w Szwecji zmarł Ingvar Kamprad, założyciel i wieloletni prezes firmy IKEA. Miał 91 lat.

Luty

4.02
W wieku 83 lat zmarł , jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i kabaretowych.

14.02
W Warszawie zmarł Antoni Krauze, polski reżyser i scenarzysta. Do najbardziej znanych obrazów należą: "Monidło", "Zaklęty dwór", "Dziewczynka z Hotelu Excelsior", "Akwarium", "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" i "Smoleńsk".

20.02
W Warszawie zmarła Agnieszka Kotulanka - polska aktorka filmowa i teatralna, znana między innymi z serialu "Klan". Miała 61 lat.

21.02
Billy Graham, słynny amerykański ewangelista, zmarł w wieku 99 lat w swoim domu w Montreat w Karolinie Północnej.

28.02
Brytyjski reżyser, który zrealizował trzy filmy o Bondzie, Lewis Gilbert, zmarł w wieku 97 lat.

Marzec

10.03
W Paryżu zmarł Hubert de Givenchy francuski projektant mody, kostiumograf filmowy i kolekcjoner sztuki.

14.03
W wieku 76 lat zmarł , brytyjski astrofizyk, kosmolog, fizyk teoretyk, jeden z najbardziej rozpoznawalnych ludzi świata nauki, autor przełomowych prac naukowych i popularyzator wiedzy z zakresu fizyki i kosmologii. Od lat cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne.
 
Strony : 1 2

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć