Strona głównaLudzie2017-2018 Odeszli... zostaną w naszej pamięci strona 2 / 2

2017-2018 Odeszli... zostaną w naszej pamięci

strona 2 / 2

2017-2018 Odeszli... zostaną w naszej pamięci

Kwiecień

2.04
Dziś w Warszawie po długiej chorobie zmarł Zbigniew Łapiński - polski muzyk i kompozytor, pianista i akompaniator, aranżer i dyrygent, autor muzyki do tekstów piosenek Jacka Kaczmarskiego. Miał 71 lat.

14.04
Zmarł jeden z najwybitniejszych współczesnych reżyserów, laureat dwóch Oscarów, . Twórca miał 86 lat.

Maj

22.05
W Nowym Jorku zmarł Philip Roth - jeden z najpopularniejszych pisarzy amerykańskich, uhonorowany m.in. National Book Award, Nagrodą Pulitzera, nagrodą amerykańskiego Pen czy National Book Critics Circle. Miał 85 lat.

23.05
Amerykański aktor Clint Walker, znany z seriali "Cheyenne" i "Kodiak" czy filmu "Parszywa dwunastka" zmarł w wieku 90 lat.

Czerwiec

05.06
W wieku 57 lat zmarł Robert Brylewski lider i współzałożyciel zespołów punkrockowych Kryzys i Brygada Kryzys oraz grającego reggae Izraela.

8.06
W wieku 61 lat odszedł Anthony Bourdain, jeden z najbardziej znanych szefów kuchni i prowadzących programy kulinarno-podróżnicze. Popełnił samobójstwo.

11.06
W Łodzi, po długiej chorobie, zmarł - polski aktor filmowy i teatralny. Miał 89 lat.

22.06
W wieku 89 lat zmarła profesor Olga Krzyżanowska, polska polityk, działaczka społeczna, lekarka, posłanka i senator polskiego Parlamentu, wicemarszałek Sejmu X i II kadencji.

30.06
W Warszawie zmarła , jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek, lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich i skoku w dal, siedmiokrotna medalistka olimpijska. Miała 72 lata.

Lipiec

28.07
Zmarła legendarna wokalistka, ikona polskiego rocka Olga Sipowicz - . Jedna z najważniejszych postaci świata polskiej muzyki miała 67 lat.

29.07
W Warszawie zmarł Tomasz Stańko, polski trębacz jazzowy, kompozytor, jeden z najbardziej znanych polskich wykonawców muzyki jazzowej. Miał 76 lat.

Sierpień

3.08
W Warszawie, w wieku 101 lat odszedł gen. Zbigniew Ścibor-Rylski "Motyl", polski lotnik, oficer Armii Krajowej, generał brygady Wojska Polskiego, uczestnik Powstania Warszawskiego.

Piotr Szulkin, polski reżyser, scenarzysta, plastyk, autor książek, profesor sztuk filmowych, zmarł w Warszawie w wieku 68 lat.

13.08
W wieku 86 lat zmarła Kazimiera Utrata-Lusztig, polska aktorka filmowa i teatralna, która przez ponad 20 lat wcielała się w rolę „pani Stasi” w telenoweli „Klan”.

16.08
Zmarła legendarna wokalistka . Artystka miała 76 lat. Ogromną popularność Amerykanka zdobyła pod koniec lat 60. i na początku 70. XX wieku. W 1987 roku została pierwszą kobietą, która została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

18.08
W Bernie zmarł Kofi Anan, ghański dyplomata, w latach 1997–2006 sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, laureat Pokojowej Nagrody Nobla (2001).

W wieku 66 lat zmarł kompozytor, artysta kabaretowy Bronisław Opałko, najbardziej znany z postaci Genowefy Pigwy - fikcyjnej mieszkanki Napierstkowa, w którą wcielał się przez wiele lat.

25.08
W wieku 81 lat zmarł John McCain, amerykański wojskowy i polityk, komandor US Navy, członek Izby Reprezentantów, a później senator Partii Republikańskiej z Arizony, kandydat Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w 2008 roku.

Wrzesień

6.09
Zmarł Burt Reynolds, wielka gwiazda kina lat 70. i 80. Aktor miał 82 lata. Widzowie najbardziej pamiętają go z klasyki kina akcji "Mistrz kierownicy ucieka".

Październik

1.10
W wieku 94 lat zmarł Charles Aznavour francuski kompozytor, piosenkarz i aktor filmowy pochodzenia ormiańskiego.

6.10
W Barcelonie zmarła Montserrat Caballé, jedna z najsłynniejszych śpiewaczek operowych w historii, sopranistka o niezwykle bogatej skali głosu. Porównywana była ze słynną Marią Callas.

8.10
Zmarł Piotr Pawłowski, założyciel i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja. Miał 52 lata.
Strony : 1 2
 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy