Strona głównaLudzieCatherine Deneuve kończy 75 lat

Catherine Deneuve kończy 75 lat

Ikona francuskiego kina, uważana za jedną z najseksowniejszych, najbardziej eleganckich i najefektowniejszych kobiet: Catherine Deneuve kończy 75 lat.
Catherine Deneuve kończy 75 lat [Catherine Deneuve fot. Rita Molnár, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons] Starzenie się nie przeraża słynnej aktorki. nie tylko fizycznie nie odczuwa upływu czasu: - czuję się tak zuchwała, jak gdy miałam 20 lat i jestem pełna energii - wyznaje.

Aktorka nie zwalnia tempa w pracy. Kreci film za filmem. Niedawno można ją było obejrzeć w „Dwie kobiety" w reżyserii Béatrice Sobolevski, a niedł;ugo na ekrany kin wejdzie kolejna produkcja z jej udziałem - "Le dernier vide-grenier de Claire Darling".
Jestem w końcowej fazie życia - mówi Deneuve. - Mam świadomość upływu czasu, ale ciągle jeszcze bardzo mi go brakuje. Moim napędem jest pragnienie. W przeddzień moich 70 urodzin czuję się zuchwała, jak gdy miałam 20 lat. Zawsze starałam się dojść do sedna rzeczy i spraw, nie dla prowokacji, ale z ciekawości. Nigdy nie obawiałam się niebezpieczeństw - mówiła aktorka 5 lat temu.
Urodzona 22 października 1943 w Paryżu Catherine Deneuve (właśc. Catherine Dorléac) zyskała popularność dzięki roli w musicalu „Parasolki z Cherbourga" (1964) Jacques'a Demy. Potem zagrała we „Wstręcie" (1965) , a następnie w „Piękności dnia" (1967) Luisa Buñuela. Poza tym współpracowała z takimi reżyserami, jak: Marco Ferreri, Mauro Bolognini, Manoel de Oliveira, , François Ozon.

Aktorka dwukrotnie była nagradzana Cezarem dla najlepszej francuskiej aktorki. Jest ambasadorką Unesco.

Była związana m. in. z Rogerem Vadimem oraz Marcello Mastroiannim, z którym ma córkę Chiarę. Raz stanęła na ślubnym kobiercu, w latach 1965-1972 jej mężem był brytyjski fotograf David Bailey.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć