Strona głównaLudzieRobert Redford przechodzi na aktorską emeryturę

Robert Redford przechodzi na aktorską emeryturę

Robert Redford postanowił przejść na aktorską emeryturę. Artysta wystąpił w blisko 80 filmach - ostatnie z nich dopiero mają trafić do kin.
Robert Redford przechodzi na aktorską emeryturę [Robert Redford fot. Imperial] Przed kamerą zadebiutował na początku lat 60. minionego wieku. Stworzył wiele kreacji, które przeszły do historii kina - m.in. w "Żądle", "Wszystkich ludziach prezydenta", "Trzech dniach kondora" czy "Pożegnaniu z Afryką".

W wywiadzie, którego udzielił swojemu wnukowi - Dylanowi - zapowiedział, że chce odejść od aktorstwa po zakończeniu pracy nad dwoma najnowszymi projektami: "Our Souls at Night" z Jane Fondą oraz "Old Man With a Gun" z Caseyem Affleckiem i Sissy Spacek. - Jak już je skończymy - przyznał aktor - zamierzam powiedzieć: "W porządku. To już pożegnanie z tym wszystkim". Później chcę się skoncentrować na reżyserii.
to bowiem nie tylko aktor, ale i reżyser, producent, a również założyciel festiwalu Sundance oraz - w wolnych chwilach - malarz. Tej ostatniej pasji chciałby teraz poświęcić więcej czasu. - Aktorstwo zaczęło mnie nużyć - powiedział artysta. - Jestem niecierpliwy i trudno mi siedzieć i czekać na kolejne ujęcia. Malarstwo, w tym momencie mojego życia, gdy mam już 80 lat, dałoby mi więcej satysfakcji. Nie jestem w nim od nikogo zależy. Jestem tylko ja - jak kiedyś. Tak, myślami powracam do malowania, szkicowania.

Na naszych ekranach Roberta Redforda mogliśmy oglądać ostatnio w filmach "Piknik z niedźwiedziami" oraz "Mój przyjaciel smok".

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy