Strona głównaLudzieHarvey Weinstein nie będzie zeznawał

Harvey Weinstein nie będzie zeznawał

Harvey Weinstein nie będzie zeznawał przed ławą przysięgłych.
Harvey Weinstein nie będzie zeznawał [Harvey Weinstein fot. Archiwum artysty] Producent został wezwany przed ławę przysięgłych na dziś, gdzie miał zeznawać w sprawie o gwałt i napaść seksualną. Prawnik zapowiedział jednak, że jego klient nie będzie zeznawał gdyż informację o zarzutach otrzymał dopiero w piątek przed świątecznym weekendem i nie miał czasu odpowiednio się przygotować. Prawnik Harveya Weinsteina ma wkrótce poinformować o dalszych krokach.

Ława przysięgłych (and. Grand Jury) to ciało, które przed procesem decyduje czy zostało zebranych wystarczająco dużo dowodów by sprawa trafiła do sądu.

Harvey Weinstein został oskarżony o dwa gwałty oraz napaść seksualną. Musiał oddać paszport i nosi bransoletkę nadzoru elektronicznego.

Policja nowojorska zajęła się sprawą Harveya Weinsteina po tym jak aktorka Paz de la Huerta o to że w 2010 roku dwa razy ją zgwałcił. Pierwszy raz w jej nowojorskim domu, po tym jak odwiózł ją po imprezie, drugi raz w lobby jej apartamentowca. Kobieta utrzymuje, że podczas drugiego spotkania Weinstein był pod wpływem alkoholu i nie panował nad sobą.

Osobne śledztwo w sprawie producenta prowadzi prokuratura w Los Angeles. Tam trzy przypadki zgłosiła policja z Los Angeles, a dwie z Beverly Hills.

Magazyny "New York Times", a następnie "New Yorker" ujawniły, że Harvey Weinstein przez 30 lat molestował kobiety. Jak do tej pory co najmniej 80 kobiet oskarżyło producenta. Po tych sensacyjnych doniesieniach Weinstein został zwolniony ze swojej firmy The Weinstein Company, a także został wyrzucony z przyznającej Akademii Filmowej. The Weinstein Company ogłosiła niedawno bankructwo.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Aktywni 50+
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy