Strona głównaLudzieJan Kobuszewski kończy 85 lat

Jan Kobuszewski kończy 85 lat

85 lat temu w Warszawie urodził się Jan Kobuszewski – polski aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy, znany kilku pokoleniom Polaków.
Jan Kobuszewski kończy 85 lat [Jan Kobuszewski fot. Sławek Skonieczny, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons]
Jan Kobuszewski ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, także swoją karierę zaczynał na deskach teatrów w stolicy. Jednak Polakom najbardziej znany jest z ról komediowych w filmach, a także z .

Związany był między innymi z kabaretem Dudek i kabaretem Olgi Lipińskiej. Wystąpił w ok. 2 tysiącach programów telewizyjnych, w tym w filmach i serialach. Razem z Janem Kociniakiem stworzyli niezapomniany duet w pierwszym polskim cyklicznym, satyrycznym programie telewizyjnym pt. Wielokropek. Jego głos znany jest także słuchaczom audycji radiowych – grał między innymi dziadka w Rodzinie Poszepszyńskich.

Kiedy ponad 10 lat temu ukazał się wywiad-rzeka z Janem Kobuszewskim, został on zatytułowany „”. Tego nadal życzymy dzisiejszemu Jubilatowi. I niech ta przyszłość będzie jak najdłuższa!

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy