Strona głównaLudzieJane Fonda dalej walczy z rakiem?

Jane Fonda dalej walczy z rakiem?

Jane Fonda przeszła zabieg usnięcia narośli rakowej z ust.
Jane Fonda dalej walczy z rakiem? [Jane Fonda, fot. Georges Biard, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons] 80-letnia aktorka wyznała w sieci telewizyjnej NBC, że właśnie usunięto jej nowotworową narośl z ust.

„Właśnie usunęłam raka z ust. Myślałam, że to się wyleczy na czas, zanim przyjdę do ciebie, do programu, no ale nic nie szkodzi, po prostu chcę to wyjaśnić, normalnie tak nie chodzę", powiedziała w rozmowie z prowadzącym Ricky'm Camilleri.

W 2010 roku u aktorki zdiagnozowano . Od operacji aż dotychczas nie odkryto u niej innych zmian nowotworowych. Teraz, po wykonaniu na tkance z wargi, rozpoznano komórki rakowe, więc lekarze za konieczny uznali zabieg usunięcia narośli.

W grudniu ubiegłego roku Fonda skończyła 80 lat. Jak sama mówi, kiedy była młoda, nie spodziewała się, że przeżyje tyle lat. „Ale myliłam się. Ciagle tu jestem i czuję się bardzo żywa", powiedziała gwiazda. „Paliłam , piłam więcej alkoholu niż powinnam i wszczepiono mi endoprotezę stawu kolanowego, ale ciągle tu jestem, patrzę w przyszłość", dodała.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem wśród kobiet. Każdego roku odnotowuje się ponad 1,5 miliona jego nowych przypadków. To nie wszystko, ten rodzaj nowotworu powoduje największą liczbę zgonów związanych z rakiem u kobiet, z danych WHO wynika, że w 2015 roku z jego powodu zmarło 570 tysięcy pacjentek (tj. około 15 proc. wszystkich zgonów w wyniku raka u kobiet). Jakkolwiek liczba przypadków raka piersi jest wyższa wśród kobiet w bardziej rozwiniętych terytoriach, wskaźniki zachorowań wzrastają niemal w każdym regionie na świecie.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy