Strona głównaLudzieNie żyje Maria Koterbska

Nie żyje Maria Koterbska

Dziś w Bielsku-Białej zmarła Maria Koterbska - polska piosenkarka i artystka estradowa. Miała 97 lat.
Nie żyje Maria Koterbska [Matia Koterbska, fot. Edward Hartwig, Narodowe Archiwum Cyfrowe, sygn. 42-L-266-1, PD] Maria Koterbska urodziła się w Bielsku 13 lipca 1924 roku. Debiutowała w roku 1949, a w latach 50. i 60. XX w. stała się jedną z najbardziej popularnych polskich piosenkarek. Do jej największych przebojów należą jej największe przeboje to m.in. „Augustowskie noce”, „Brzydula i rudzielec”, „Karuzela”, „Parasolki”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Wrocławska piosenka”, „Do grającej szafy grosik wrzuć”.

Koterbska występowała także w teatrze, w kabarecie Wagabunda oraz brała udział w imprezach estradowych, krajowych i zagranicznych. Przez lata gościła na antenie niedzielnych audycji Radia Katowice „Melodie świata”, śpiewała także w programach „Zgaduj zgadula”, „Podwieczorek przy mikrofonie” i wielu innych audycjach cyklicznych. Wystąpiła też filmach „Sprawa do załatwienia” i „Irena do domu!”.

O śmierci piosenkarki poinformował na Facebooku prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć