Strona głównaLudziePoważne kłopoty zdrowotne księcia Filipa

Poważne kłopoty zdrowotne księcia Filipa

Angielska popołudniówka „Evening Standard” opublikowała w środę informację o ciężkiej chorobie księcia Filipa. Według gazety 87 - letni mąż królowej Elżbiety II cierpi na raka prostaty.
Wiadomo, że Filip, książę Edynburga od ponad 15 lat ma problemy z sercem, które zresztą dotąd nie przeszkadzały mu w pełnieniu obowiązków. Przeprowadzone ostatnio badania krwi wykazały jednak u niego podwyższony poziom białka PSA, który może wskazywać na nowotwór prostaty.

W odpowiedzi na doniesienia „Evening Standard” dwór wydał komunikat, w którym podkreśla, że pomimo problemów z sercem i nowotworu książę Filip cieszy się żelaznym jak na swój wiek zdrowiem. Jest w pełni władz umysłowych i zamierza wykonywać swoje obowiązki tak długo, dopóki będzie do tego zdolny. Wiadomo również, że książę jest pod opieką jednego z najlepszych brytyjskich urologów prof. Johna Cunninghama.

Stan zdrowia małżonka królowej zawsze bardzo interesował Brytyjczyków. Kiedy w 1996 roku na książęcym nosie pojawiła się dziwna narośl media natychmiast opublikowały informacje sugerujące jakoby książę miał nowotwór. Zmianę usunięto, a dziennikarze chwilowo zajęli się czymś innym. Temat zdrowia księcia pojawił się ponownie w maju tego roku, kiedy towarzyszącego królowej podczas oficjalnej wizyty w Turcji Filipa męczył silny kaszel. Otoczenie dworu uspokajało wówczas opinię publiczną mówiąc, że gdyby książę nie był w stanie, na pewno nie wybierałby się w tak daleką podróż.

Jeden z brytyjskich chirurgów powiedział, że być może już wkrótce książę Filip sam opowie poddanym o swojej walce z chorobą. „Byłby dobrym przykładem i wzorem do naśladowania” mówi lekarz.

Adrianna Buniewicz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Nowotwór prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Ze statystyk wynika, że w Polsce choroba odpowiada za 5 proc. śmierci spowodowanych nowotworem. Głównym czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty jest wiek. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy